Tenis - 21.02.2021 05:52

Filip Polášek vyhral finále štvorhry na Australian Open 2021!

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv

Slovenský tenista Filip Polášek vyhral svoj prvý grandslamový titul a stal sa vôbec prvým slovenským mužským grandslamovým šampiónom v histórii! Spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom zvíťazili vo finále mužskej štvorhry Australian Open 2021 nad piatym nasadeným párom a obhajcami trofeje Rajeev Ram - Joe Salisbury 6:3, 6:4. Zápas trval 88 minút a Filip bol najlepším hráčom na kurte!

"Ďakujem všetkým domov. V piatok sa nám narodila druhá dcérka Olívia -Viktória. Gratulujem súperom k skvelému výkonu, boli zdatnýi súpermi a po´dakovanie patrí aj organizátorom za skvelo zvládnutý turnaj," ďakoval Filip Polášek po víťaznom finále. "Ďakujeme všetkým okolo nás, že za nami stoja v týchto časoch!"

My ďakujeme a blahoželáme!

​V prvom sete uhrali Dodig s Poláškom o 10 výmien viac ako súperi a za 39 minút jednoznačne dominovali. V druhom sete využili tretí mečbal na zisk prestížnej trofeje. Súperov nepustili ani k jednému brejkbalu.