Novinky - 15.06.2017 14:19

Preteky v nádhernej prírode. To je Karpatský triatlon

redakcia/EM Autor: redakcia/EM | Zdroj: noviny.sk

"Súťažiť sa bude v troch hlavných kategóriách. V sobotu 17. júna otvoria krásny športový víkend najmenšie deti a žiaci vo viacerých kategóriách rozdelených podľa veku. Na záver dňa čaká pretekárov rozprava o nedeľňajšom programe. Hlavný súťažný deň v nedeľu ráno začína o 10.05 h spoločným štartom v dlhšom (1,2 – 60 – 12) a kratšom (0,6 – 20 – 6) triatlone,“ povedal riaditeľ podujatia Jozef Pukalovič.

Kým „hobbíci“ absolvujú svojich 600 m plávania, 20 km na bicykli a 6 km behu, triatlonistov v hlavnej kategórii čaká 1,2 km plávania (2 okruhy vo vodnej priehrade pri Lozorne), 60 km na bicykli s atraktívnym prejazdom uzatvorenou Pezinskou babou a 12 km behu na dvoch kilometrových okruhoch v krásnom lesnom prostredí okolo vodnej priehrady v Lozorne.

Organizátori podujatia, agentúra Be Cool Sport v spolupráci s Prestigio Realiz Team, pripravili tento rok práve v dlhšom triatlone niekoľko zmien. "Výrazne sme zatraktívnili cyklistickú trať, účastníci nepôjdu ako minulý rok poza mesto Pezinok, ale pripravili sme pre nich prejazd medzi vinicami nad Pezinkom. Všetci si tak budú môcť ešte viac vychutnať magickú atmosféru Malých Karpát. Pri finálnom stúpaní nad obcou Svätý Jur už cyklistická časť nebude viesť až na Biely kríž a späť, ale pretekári odbočia na križovatke Veľký Javorník hneď doprava smerom na Košariská a priehradu Lozorno. Posilnili sme aj občerstvenie na bežeckej časti trate tak, aby pretekári mohli načerpať ešte viac energie potrebnej k zvládnutiu záverečnej disciplíny triatlonu,“ opísal novinky Jozef Pukalovič.

"Veľmi sa tešíme, už teraz máme viac zaregistrovaných takmer 300 triatlonistov, medzi ktorými je aj minuloročná prvá trojka. Obhajovať prvenstvo príde český reprezentant František Kubínek, ktorému bude šliapať na päty prvý slovenský olympionik v triatlone Pavel Šimko a taktiež Tomáš Kubek, majster Európy a tretí na majstrovstvách sveta v cross traitlone. Medzi ženami privítame majsterku Slovenska a víťazku Slovenského pohára Danu Ignačákovú. Zo známych osobností sa tešíme účasť moderátora TV JOJ Janka Mečiara či bývalého futbalistu Filipa Šeba, ktorý po krátkej prestávke zavinenej zranením už opäť naplno trénuje a súťaží v triatlone,“ dodáva Pukalovič.

V utorok večer sa skončilo on-line prihlasovanie na stránke www.karpatskytriatlon.sk. Štartové balíky si môžu účastníci prevziať v sobotu od 12.00 do 19.00 h. V nedeľu je prezentácia od 7.30 do 9.00.

Druhý ročník Karpatského triatlonu opäť ponúka skvelú atmosféru v nádhernom prostredí, preto aj ten, kto nesúťaží, nech sa príde aspoň pozrieť. S akciou sú spojené krátkodobé dopravné obmedzenia. Všetky informácie sa nachádzajú na internetovej stránke podujatia.

Generálnym partnerom podujatia je spoločnosť TIPOS, akcia sa koná pod záštitou župana Bratislavského samosprávneho kraja Pavla Freša a s podporou obce Lozorno. "Po behu a cyklistike sa rodí nová športová tradícia, ktorá dokáže obsiahnuť celý náš región a do ktorého sa môžu zapojiť profesionálni aj rekreační športovci. Triatlon je veľmi zaujímavý šport, máme sa na čo tešiť,“ skonštatoval Pavol Frešo.