Novinky - 23.12.2018 12:40

Ako trávi Vianoce triatlonista Richard Varga?

Zdroj: sita, huste.tv

Na štedrovečernom stole elitného slovenského triatlonistu Richarda Vargu by niekto márne hľadal tradičného kapra či obľúbený rezeň. Účastník OH 2012 v Londýne a 2016 v Riu de Janeiro v spomenutej tradícii nevidí zmysel. Na Vianoce si Varga rád pochutná napríklad na tofu.

"Snažíme sa nejesť ryby a nezabíjať zvieratá pre naše potešenie či pre tradície, ktoré sa dlhodobo zaužívajú a nikto vlastne nevie prečo. Snažím sa vybrať si niečo iné, aby som tej rybe ušetril život. Zvyčajne máme zemiakový šalát a k tomu napríklad tofu, pokojne aj vyprážané," uviedol pre agentúru SITA Varga.

Desaťnásobný najlepší triatlonista roka na SR v neprerušenej sérii priznal, že pečenie dobrôt nie je jeho doménou, ale práce v kuchyni sa nebojí. "Veľa nepečiem, ale keď sa náhodou do niečoho pustím, tak si myslím, že sa to dá jesť," vyhlásil.

Dvadsaťdeväťročný Bratislavčan sa ani počas Štedrého dňa nevyhýba športu. "Ráno si ideme zahrať s kamarátmi futbal. Potom si ešte chodievam zabehať. Vždy mám nejakú aktivitu, ale je to skôr o tom stretnutí s kamarátmi a s rodinou. Je to síce forma tréningu, ale zároveň aj stretnutie s blízkymi," povedal Varga.