Hral v Katalánsku aj na francúzskom vidieku. Najviac toho nastrieľal za Poprad
Ubehlo už vyše desaťročie, odkedy popradských kamzíkov ťahali vpred mená ako Faith, Pavličko, Javín, Halaj, Kmiť či Škovira. Posledný menovaný pritom zbieral kanadské body vo veľkom a v súčte jedenásť sezón patril medzi najproduktívnejších hráčov popradského tímu. Popri ňom stihol nakopiť vyše stovku zápasov za HC Košice a Kežmarok, niečo málo aj za Žilinu a na konci kariéry si zahral aj v Rumunsku, Taliansku, Španielsku či Francúzsku. Súčet jeho extraligových gólov je tesne pod tromi stovkami, pričom najpotentnejším ročníkom bol 2002/03, kedy sa v súčte základnej časti a play-off zastavil na bilancii 25+40.
Hoci zbieral Miroslav Škovira najmä asistencie a väčšie klubové úspechy sa mu vyhýbali, jeho strelecká zbierka nie je vôbec zlá. Z troch sezón v Košiciach vyťažil jedno striebro a jeden bronz a pri oboch neúspešných finálových bitkách bol aj v Poprade. Jeho farby naposledy hájil v sezóne 2010/11, kedy plnil funkciu asistenta kapitána a následne sa presunul do rumunskej Csíkszeredy. Šlo o pomerne rušný rok, počas ktorého okúsil aj rakúsky Lustenau a taliansku Pontebbu a počas sezóny 2013/14 sa naposledy ukázal na slovenských klziskách. Od októbra do februára nastupoval za prvoligovú Spišskú Novú Ves, záver sezóny venoval bojom o záchranu s MsHK Žilina.
"Vlci" sériu s Bardejovom vyhrali 4-1 a hneď v prvom zápase sa dvakrát trafil aj Škovira. Šlo o jeho posledné dva zásahy, ktorými sa predviedol v najvyššej domácej súťaži. Pre Žilinčanov mali veľký význam, keďže aj vďaka nim predĺžili svoje extraligové pôsobenie, ktoré bolo ukončené až v sezóne 2018/19, kedy v podobne hranej baráži podľahli Michalovciam. Ďalší rok odohral bývalý československý mládežnícky reprezentant v katalánskej Puigcerde a ďalšie dva roky pôsobil v treťoligovej dedinke Villard-de-Lans na juhovýchode Francúzska.