Volejbal - 09.12.2020 15:16

Volejbalová one man show! Jedenástimi servismi rozhodol piaty set

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Volejbalový servis je dobrým a účinným nástrojom na naklonenie setu na svoju stranu. Čo však predviedol Nimir Abdel-Aziz v zápase Ligy majstrov, tento fakt povýšilo na nový level. V rozhodujúcom piatom sete nasmeroval svoje Trentino k víťazstvu nad Novosibirskom jedenástimi delovými podaniami po sebe. V čase, kým mal loptu vo svojej moci, skóre sa zmenilo zo 4:2 na 15:2 a taliansky tím zápas rozhodol.

Počas tohto predstavenia dokázal zaznamenať tri esá, trikrát sa pri odvrátení podania činili blokári z radov jeho spoluhráčov, v štyroch prípadoch výmenu ukončil útok Trentina a k tomu Novosibirsk pridal jednu vlastnú chybu. Napriek suverénnej jazde podávajúceho Nimira v piatom sete, ruský tím bol zatiaľ jediným, kto talianskeho favorita potrápil. Po troch odohraných zápasoch ide o jeho jediné dva stratené sety a na konte má plný počet bodov.