Slovensko muži - 15.04.2017 11:52

Vo volejbalovom finále Nitrania proti Prievidžanom

Suveréni dlhodobej časti extraligy z Nitry sú po roku vo svojom druhom finále a aj ich druhá extraligová medaila môže byť zlatá. V tohtosezónnom play-off si poradili s hráčmi COP Trenčín (2:0 na zápasy) a aj tímom VK KDS Šport Košice (3:0 na zápasy). Vo vlaňajšom finále Nitrania zdolali Prešovčanov, týmto protivníkom však podľahli vo februárovom finále Slovenského pohára a ak chcú mať na konci ročníka v klubovej vitríne nejakú trofej, musia vo finále extraligy vybojovať štyri víťazstvá. Ak Nitra vo finále triumfuje, stane sa prvým klubom od roku 2003 s obhajobou titulu; naposledy to dokázal ŠK Matador Púchov.

"Kohúti" z Prievidze vstúpili do play-off z tretej priečky, v semifinále však zaskočili Prešovčanov, druhého v konečnej tabuľke nadstavbovej časti zdolali 3:1 na zápasy a prenikli do finále, premiérového pre klub. Prievidza má na konte extraligový bronz spred dvoch rokov (2014/2015), teraz má istotu hodnotnejšieho výsledku. Nitra má mužstvo zložené zo slovenských hráčov doplnené o Slovinca Andreja Gruta, Prievidza pred sezónou stavila na legionárov - v kádri má dvoch Kanaďanov, Portugalčana, Čiernohorca, Poliaka aj Lotyša. "Prievidza sa zlepšuje od zápasu k zápasu. V posledných stretnutiach veľmi dobre podávali a, samozrejme, ich hlavným ťahúňom je Sequeira," povedal pre klubový web smečiar Nitry Marek Malina a na margo úvodných víkendových súbojov pod Zoborom doplnil: "Každému sa doma hrá lepšie a bolo by dobré, ak by sme potvrdili domáce prostredie víťazstvami." Tréner Bystriny Marek Kardoš zdôraznil, že dôležité bude vyhrať prvé domáce zápasy. "Každému sa doma hrá lepšie a bolo by dobré, ak by sme potvrdili domáce prostredie víťazstvami," vravel Kardoš.

Finále bude zároveň duelom dvoch mladých trénerov, bývalých spoluhráčov zo slovenskej reprezentácie - Nitranov vedie Marek Kardoš, na lavičke Prievidze má hlavné slovo Richard Nemec, ktorý vo finále očakáva náročnú sériu. "Nitra určite nebude jednoduchý súper. Tiež sa na nás pripraví, jej tréner Marek Kardoš sa bol pozrieť na našom zápase, na dva poslal štatistika. Nitra vybudovala mužstvo z najlepších Slovákov na domácom trhu, už od vlaňajška je zohratejšia. Hrá taký francúzsky volejbal postavený na trpezlivosti a veľmi dobrej obrane v poli. Proti takej je náročné presadiť sa," citoval web volejbal.prievidza.net bývalého dlhoročného slovenského reprezentanta.

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora