Slovensko muži - 30.04.2017 13:06

Nitra môže zavŕšiť obhajobu. Prievidza chce vybojovať siedmy zápas

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: huste.tv, svf

V Prievidzi sa dnes o 17:00 uskutoční šiesty zápas finálovej série extraligy mužov. Majstrovský mečbal majú volejbalisti VKP Bystrina SPU Nitra, ktorí vedú 3:2 na zápasy. V prípade dnešného úspechu sa zverenci Mareka Kardoša stanú prvým obhajcom titulu od roku 2003. Naposledy sa to podarilo hráčom ŠK Matador Púchov. Zápas sledujte naživo na Huste.tv.

Vo finálovej sérii zatiaľ platí "môj dom - môj hrad." Nitra zvládla prvé dva zápasy v ŠH na Klokočine bez straty setu, ale stopercentní boli doma aj zverenci Richarda Nemca po víťazstvách 3:2 a 3:0. V štvrtkovom piatom stretnutí viedla Prievidza v Nitre 1:0 a 24:22 v druhom sete, ale koncovku "Kohúti" nezvládli. Nitra otočila na 26:24 a napokon vyhrala 3:1. "Škoda toho druhého setu, kedy sme mali Nitru na lopate. Nezvládli sme to a dostali sme sa my pod tlak. Bol to veľmi vyrovnaný zápas, ľudia si určite prišli na svoje," povedal po piatom zápase tréner Prievidze Richard Nemec.

Minulý rok Nitra oslavovala zisk premiérového titulu vonku, keď vyhrala v Prešove v siedmom zápase série. Kardoš by bol rád, keby sa jeho tím aj tento rok tešil vonku. "Bol to vybojovaný zápas, to sa cení trojnásobne. Teraz máme dva pokusy, aby sme vyhrali, uvidíme, zatiaľ platí - môj dom, môj hrad. Cieľom bude dostať Prievidzu pod tlak a skončiť sériu vonku," povedal Kardoš vo štvrtok.

Bude 7. zápas?

Na štyri víťazné zápasy sa finále hrá od sezóny 2004-05, ale dvakrát v histórii dospela séria do vyvrcholenia v tzv. Game 7. Prvýkrát sa to stalo v roku 2009, keď titul po sedemzápasom boji získali hráči VKP Bratislava po víťazstve nad Chemesom Humenné. Až po siedmich dueloch sme spoznali majstra aj minulý rok, keď Nitra zdolala VK MIRAD PU Prešov.