Extraliga muži - 01.05.2017 14:14

Kardoš: Obhajoba je veľký úspech, každý si na nás brúsil zuby

Vladimír Ambrozek Autor: Vladimír Ambrozek | Zdroj: huste.tv, sita, foto: volejbalnitra.sk

Najväčší predsezónny ašpirant na triumf v slovenskej extralige volejbalistov 2016/2017 potvrdil úlohu favorita a dokráčal k obhajobe majstrovského titulu. Hráči VKP Bystrina SPU Nitra vo finále play-off zdolali tím VK Prievidza 4:2 na zápasy, rozhodujúci úspech vybojovali v nedeľu v piatich setoch (3:2) na palubovke svojich súperov. Až do nedele boli obe mužstvá vo finále stopercentné v domácom prostredí.

"Obhajoba chutí vždy dobre. Zápas to nebol z našej strany vydarený, urobili sme veľa chýb, asi najviac v celej sezóne. Bolo to však, našťastie, v setoch, ktoré sme hladko prehrali. Dôležité bolo, že sme ustáli tlak Prievidze. Je to veľký úspech obhájiť titul. Sme radi, že sme mohli znova urobiť takúto radosť ľuďom v Nitre," povedal tréner Nitranov Marek Kardoš pre MY noviny, citoval ho portál nasanitra.sme.sk. V nedeľu si do haly v Prievidzi našlo cestu viac než dvetisíc priaznivcov hry pod vysokou sieťou. "Chcem sa poďakovať fanúšikom oboch táborov, ktorí vytvorili výbornú kulisu. Je radosť pred ňou hrať. Dokázali, že na dobrý volejbal sa dá pozerať," skonštatoval 43-ročný Bratislavčan.

Nitra má mužstvo zložené zo slovenských hráčov doplnené o Slovinca Andreja Gruta, Prievidza pred sezónou stavila na legionárov - v kádri mala dvoch Kanaďanov, Portugalčana, Čiernohorca, Poliaka aj Lotyša. Šírka nitrianskeho kádra patrila k rozhodujúcim faktorom finálových súbojov. "Na každý post sme mali hráča, ktorý mohol zaskočiť. Mali sme iba jedného legionára - Gruta, komunikácia medzi slovenskými hráčmi bola iná ako napríklad v Prievidzi. Chlapci našli spoločný jazyk," vyhlásil Kardoš, pre ktorého bola finálová séria zároveň duelom s bývalým spoluhráčom zo slovenskej reprezentácie - pri lavičke Prievidze stál Richard Nemec. "Kohúti" z Prievidze boli vo svojom premiérovom finále, k extraligovému bronzu spred dvoch rokov (2014/2015) pridali striebro.

Suveréni dlhodobej časti extraligy z Nitry boli po roku vo svojom druhom finále a aj ich druhá extraligová medaila je zlatá. Nitrania v tohtosezónnom play-off vo štvrťfinále hravo prekonali Trenčanov (2:0 na zápasy) a v semifinále si hladko poradili s Košičanmi (3:0 na zápasy). Bystrina sa stala prvým klubom od roku 2003 s obhajobou titulu, vtedy to dokázal ŠK Matador Púchov. "Každý si na nás brúsil zuby, našťastie sme to ustáli. Obhájiť trikrát po sebe sa už dlho nepodarilo nikomu. Mančafty sa dvíhajú, či už finančne alebo kvalitatívne. Uvidíme, ako sa zhostíme tejto roly," uzavrel Marek Kardoš.

Vladimír Ambrozek

Vladimír Ambrozek

Viac článkov od autora