Novinky - 12.12.2020 18:28

ZOSTRIH: Komárno vyhralo vo Svidníku po vyše 5 rokoch

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/SVF

Volejbalový program na Huste.tv pokračuje aj tento víkend. V sobotu 12. 12. si diváci vychutnali  zápas 10. kola základnej časti extraligy mužov, v ktorom tretí tím tabuľky TJ Slávia Svidník nečakane hladko prehral s piatym tímom Rieker UJS Komárno 0:3.  Komárno tak zvíťazilo vo Svidníku po päť a pol roku. 


      TJ Slávia Svidník - Rieker UJS Komárno 0:3 (-15, -22, -22)
      73 minút, rozhodovali: Tiňo, Höger
. Priamy prenos so spolukomentátorom Jánom Halajom sa začne o 17.55 h.


V prvom vzájomnom stretnutí vyhralo Komárno 14. novembra v 3. kole doma 3:1. Domácich potiahli k víťazstvu Peter Mlynarčík (20 bodov) a František Ogurčák (19). Za hostí si 22 bodov pripísal poľský univerzál Lukasz Pietrzak, hráč mesiaca november Michal Petráš 19.

V súboji geograficky najsevernejšie a najjužnejšie položených extraligových súperov väčšinou dominujú domáce tímy. Z 24 vzájomných duelov vyhrali domáci až 20. Celkovo má mierne navrch Komárno, ktoré vyhralo 13-krát, Svidníčania sa tešili 11-krát.

Komárno sa pokúsi o prerušenie dlhej série bez víťazstva na horúcej palubovke Svidníka, ktorá trvá viac ako päť rokov. Svidník zdolal doma Komárno osemkrát za sebou, naposledy doma nestačil na tím z juhu Slovenska 11. marca 2015 vo štvrťfinále play-off.

Najviac bodujúcim hráčom Svidníka je Pietrzak, ktorý nazbieral 137 bodov a celkovo je na piatom mieste. Univerzál Komárna Mlynarčík je so 160 bodmi na druhej priečke v extralige. V priamom súboji sa stretnú aj dvaja skvele podávajúci hráči. Domáci Petráš vedie ligu s 19 esami, Mlynarčík je druhý s 18. Najlepším blokárom svidníckeho tímu, ktorý vedie Peter Tholt, je Tibor Matušovský (16), na strane výberu Robina Pěluchu má 20 blokov Ján Tarabus.

Potvrdí sa v ďalšom súboji týchto súperov pravidlo "môj dom - môj hrad" alebo sa dočkáme prerušenia dlhej série? Sledujte tento zaujímavý duel už v sobotu od 17.55 h na Huste.tv. Zápas budú rozhodovať Peter Tiňo a Peter Höger.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora