Biatlon - 12.09.2019 18:25

Čínske peniaze hýbu aj biatlonom. Dvojica kývla na lukratívnu ponuku

Zdroj: sita/youtube

Biatlonový celebritný pár Ole-Einar Bjöndalen a Daria Domračevová dlho nezostal bez svojho obľúbeného športu. Osemnásť mesiacov po skončení kariéry Domračevovej prikývli na ponuku od Číňanov. Niekdajší fenomén svetového biatlonu Björndalen bude šéftrénerom čínskych biatlonistov, jeho bieloruská manželka povedie ženskú reprezentáciu najľudnatejšej krajiny sveta. Obaja budú mať za úlohu pripraviť čínskych biatlonistov čo najlepšie na zimné olympijské hry v roku 2022, ktoré sa uskutočnia v ich metropole Pekingu.


Legendárny Nór štartoval na 23 majstrovstvách sveta a šiestich olympiádach. Posledným olympijským cenným kovom bolo zlato zo šprintu v Soči

"Sme šťastní, že sme podpísali zmluvu s čínskym družstvom. Sústredíme sa na to, aby sme vytvorili vysoko profesionálny tím. Využívame šancu na zvýšenie záujmu o náš obľúbený šport aj v krajinách, kde doteraz nebol veľmi rozvinutý. V tomto smere má biatlon a mladý čínsky tím obrovský potenciál," uviedol legendárny Ole-Einar Bjöndalen, cituje ho aj bieloruská agentúra BelTA.


Bieloruska Domračevová si svet podmanila najmä na ZOH 2014 v Soči, kde ovládla hneď tri disciplíny

Bjöndalen a Domračevová v súčasnosti tvoria najúspešnejší partnerský pár spomedzi športovcov na svete. Štyridsaťpäťročný Nór je 8-násobný olympijský šampión a 20-násobný majster sveta, jeho o 12 rokov mladšia bieloruská manželka je 4-násobná olympijská šampiónka a 2-násobná majsterka sveta. Spolu majú vo vitríne aj šesť krištáľových glóbusov za celkový triumf vo Svetovom pohári. Vychovávajú dcérku Xeniu, ktorá čoskoro oslávi 3 roky.