Biatlon - 05.12.2019 09:23

Paulína Fialková zranená! Kedy sa vráti k biatlonu?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Predvlani piate miesto, vlani štvrté a aj teraz mala Paulína Fialková útočiť v prvom vytrvalostnom biatlone sezóny na pódiové umiestnenie. Mala, ale nebude. Najlepšia slovenská biatlonistka vo štvrtok odcestovala z dejiska úvodného kola Svetového pohára švédskeho Östersundu na Slovensko, kde sa podrobí magnetickej rezonancii s boľavým kolenom. Zranila sa na utorňajšom tréningu.

"Keď som vstávala z ´ležky´, niečo mi tam prasklo a nemohla som poriadne dostúpiť ani vystrieť koleno. Skúsila som potom na druhý deň trénovať, ale nebolo to ideálne v behu ani streľbe. V rotácii kolena ma to bolí," uviedla Paulína Fialková. Jej trénerský tím sa najprv snažil situácii riešiť priamo vo Švédsku, ale neskôr zmenili názor. "Chceli sme ísť do nemocnice, ale odporučili nám iba pohotovosť. Tak sme sa rozhodli, že Paulína pôjde na Slovensko. Máme len začiatok sezóny, preto je lepšie ísť domov. Tam sa o ňu lepšie postarajú," prezradila trénerka Anna Murínová. "Absolvujem potrebné vyšetrenia, pretože momentálne je najdôležitejšia diagnostika. Potrebujeme vedieť, čo sa udialo v kolene. Nie je to dobrá správa, ale verím, že moje rozhodnutie je správne. Držte mi palce, aby to nebolo nič vážne a ja som sa mohla čoskoro vrátiť do rozbehnutého kolotoča," prihovorila sa P. Fialková fanúšikom na svojom facebookovom profile.

Vo štvrtkových vytrvalostných pretekoch žien na 15 km na SP v Östersunde bude mať Slovensko v 103-člennej konkurencii iba trojnásobné zastúpenie. Ivona Fialková vybehne na trať s číslom 26, s päťdesiatosmičkou vyštartuje Terézia Poliaková a slovenskú účasť uzatvorí debutantka vo Svetovom pohári Veronika Machyniaková s číslom 85. Preteky sa začnú o 16.20 h.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora