Biatlon - 23.02.2020 15:20

Najlepšia strelkyňa Fialková plače pre zlé lyže

Slovenská biatlonistka Paulína Fialková ukončila svoje vystúpenie na MS v talianskej Anterselve 15. miestom v pretekoch s hromadným štartom. Na strelnici spravila iba jednu chybu, ale až 25. bežecký výkon ju odsunul mimo medailových pozícii. Dôvodom nebola iba únava z náročného programu, ale tiež nie najlepšia pripravenosť lyží.

"Neviem, čo mám k tomu povedať. Pri každom štarte sa musí niečo pokaziť - je to neuveriteľné. Dnes musím povedať veľkú kritiku na servisný tím. V každom kole ma obiehalo päť-šesť pretekárok a nemohla som s tým nič urobiť. Bojovala som sama so sebou a streľba ma zachránila pred tým, aby som nebola úplne vzadu. Mrzí ma to," povedala Paulína Fialková v rozhovore.

Slová o nevydarenej práci servisného tímu dokazujú aj štatistické údaje. Paulína Fialková bola na trati o 2:33 min pomalšia než Nemka Denise Herrmannová, o osem sekúnd ju zdolala sestra Ivona a napríklad priemerná bežkyňa Jekaterina Jurlovová-Perchtová nadelila rodáčke z Brezna 81 sekúnd. "Ráno som sa zobudila prechladnutá a ťažko sa mi rozpráva. Napriek tomu som zvládla rozjazdenie, nástrel a išla som do toho na maximum. Je mi z toho až do plaču," uviedla staršia zo sestier Fialkových.

Paulína Fialková nebude na svetový šampionát v Anterselve spomínať v dobrom. Nedosiahla ani jedno umiestnenie v Top 10 a jej najlepší výsledok bola práve 15. priečka z "masáku". Vytúženého cenného kovu sa nedočkala, ale verí, že sa jej v to v kariére niekedy podarí. "Pre mňa bude medaila na nejakom vrcholnom podujatí niečo, na čo budem asi dlho čakať a o to viac si to potom budem vážiť," dodala.

Kým Paulíne Fialkovej sa v Anterselve nedarilo podľa predstáv, jej sestra Ivona dosiahla dva vynikajúce výsledky. V šprinte na 7,5 kilometra skončila deviata a v následnej "stíhačke" skončila ešte o tri priečky lepšie. "Splnila som si tri ciele. V každom individuálnom štarte som bodovala, konečne som sa prehupla do Top 6 a tiež som si vyskúšala preteky s hromadným štartom. Dnes však viacero faktorov hralo proti mne, lyže neboli vôbec dobré a už v prvom kole som vedela, že to bude zlé," povedala Ivona Fialková.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora