Lyžovanie - 03.09.2019 15:00

Bronzová olympijská medailistka v slalome je už desať dní nezvestná

Zdroj: sita, huste.tv

Už desať dní je nezvestná Blanca Fernándezová Ochoová, niekdajšia skvelá slalomárka a prvá ženská medailistka zo Španielska zo zimných olympijských hier. Držiteľku bronzu v slalome zo ZOH 1992 v Albertville naposledy videli 24. augusta v jednom z madridských nákupných centier. Neskôr našli jej auto v horskej dedinke Cercedilla, známom letovisku neďaleko Madridu, kde má Fernándezovej rodina hlboké korene. Tam sa narodil a ako 56-ročný aj zomrel jej brat, Francisco Fernández Ochoa, olympijský víťaz v slalome zo Sappora 1972.

Momentálne sa do pátrania po víťazke štyroch pretekov Svetového pohára v v slalome a obrovskom slalome zapojili už približne dve stovky ľudí - policajtov, hasičov aj lesných strážcov, ktorým v náročnom horskom teréne pomáhajú aj dobrovoľníci a pátracie psy. V ťažko dostupných miestach dokonca využívajú aj pomoc lietajúcich robotov - dronov. "Stále veríme v jej záchranu, ale s pribúdajúcimi dňami sa stupňujú naše obavy," vyslovil sa švagor Fernandézovej Ochoovej Adrian Federighi na portáli denníka Marca.

Jeden z dobrovoľníkov Mariano Montero v utorok napoludnie informoval, že vo vymedzenej oblasti stále nikoho nenašli, ale zostávajú v nádeji, že sa im to podarí. Polícia zbežne informovala, že prehľadávajú auto aj mobilný telefón nezvestnej, ale zatiaľ rovnako nič zaujímavé nenašli.