Lyžovanie - 19.02.2020 13:51

Shiffrinová už trénuje. Kedy sa vráti?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Mikaela Shiffrinová sa do kolotoča Svetového pohára v alpskom lyžovaní nevráti ani v závere aktuálneho týždňa. Fenomenálna Američanka po nedávnom tragickom skone svojho otca momentálne trénuje vo Vaile v spoločnosti Johanna Strobla. Šéf súťažného oddelenia firmy Atomic Christian Höflehner vylúčil jej návrat na súťažné svahy počas nadchádzajúceho víkendu vo švajčiarskej Crans-Montane, kde sú od piatka do nedele (21. - 23. 2.) na programe dva zjazdy a alpská kombinácia. "Jej návrat v Crans-Montane neprichádza do úvahy. Stále ešte nevieme, kedy sa Mikaela vráti do Európy," poznamenal Höflehner.

Líderka hodnotenia seriálu Svetového pohára je v Colorade už viac ako dva týždne. Veľká rivalka Slovenky Petry Vlhovej sa domov vrátila v nedeľu 2. februára, aby absolvovala poslednú rozlúčku so svojím otcom Jeffom, ktorý zahynul tragicky po nehode v rodinnom dome v meste Edwards v Colorade. Skonal až neskôr v nemocnici v Denveri. Shiffrinová pokračovala v tréningu vo Vaile. S rešpektom k situácii, ktorú prežíva celá jej rodina, sa k nej pripojil servisman Johann Strobl, ktorý v minulosti spolupracoval aj s úspešným Rakúšanom Marcelom Hirscherom.

Shiffrinová po smrti otca vynechala súťažný víkend v nemeckom Garmisch-Partenkirchene i preteky v slovinskej Kranjskej Gore. Po Crans-Montane bude v kalendári SP žien nasledovať víkend v talianskom stredisku La Thuile (29. 2. - 1. 3.) a potom príde na rad nemecký Ofterschwang (7. - 8. 3.) už aj s technickými disciplínami, čo by mohla byť pravdepodobná voľba na Shiffrinovej návrat. Či to bude platiť v prípade trojnásobnej víťazky veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári, ukážu až najbližšie dni.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora