Lyžovanie - 22.03.2020 14:18

Shiffrinová piesňou ďakuje všetkým, ktorí nás chránia v ťažkých časoch

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste/sita/instagram

Mikaela Shiffrinová si záver zjazdárskej sezóny 2019/2020 vôbec neužila. Tragická smrť otca a neskoršie represívne opatrenia pred šírením koronavírusu ju od začiatku februára nepustili na súťažné svahy Svetového pohára. Fenomenálnej americkej slalomárke nie je ľahostajné, čo sa momentálne deje vo svete v súvislosti s novým koronavírusom.

 Doma v Colorade vymenila lyže za gitaru a zložila pesničku, v ktorej vzdáva úctu všetkým lekárom a sestrám, ale aj ľuďom, ktorí sa starajú o to, aby v krízovom režime fungovalo zásobovanie obyvateľstva potravinami.

"Urobila som minimum, čo som mohla v tomto hektickom čase. Napísala som pieseň - inšpirovanú zamestnancami spoločnosti, ktorí naďalej uprednostňujú potreby verejnosti pred ich vlastnými potrebami a obavami. Želám si. aby to bolo posolstvo pre nás všetkých. Ďakujem vám," napísala Shiffrinová na svojom instagramovom profile.

Trojnásobná držiteľka veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári dodala, že v Taliansku už veľa potravinárskych firiem spomalilo výrobu, lebo ich pracovníci sa boja dôsledkov po nakazení koronavírusom. "Tieto fabriky si udržiavajú vysoký stupeň hygieny, ale ľudia boja tam chodiť. Je však nevyhnutné, aby fungovali, lebo široká verejnosť potrebuje neobmedzený prístup k potravinám," zamyslela sa Shiffrinová.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

We are witnessing incredible acts of kindness and selflessness every day. The doctors and nurses helping the ill, and continuing to help the millions who have sickness and injuries not even related to this specific virus. The thousands of retired health professionals who have volunteered their services to aid the hospitals strained in space and resources. Those testing and developing treatments and vaccinations to this and every other disease. The firefighters, police force, and every other kind of public service worker and defender out there. Our service people from the Army, Navy, Air Force and beyond who unable to return home though they may feel torn in half by their obligation to protect our countries from afar and their longing to protect their families from home. In Italy, a lot of the food plants are slowing down production significantly because the workers are worried about going to work, even though these plants are held to an incredibly high sanitation standard. Yet, these food plants staying in production is essential for the general public to continue to have access to food... So I did a really small thing, in the grand scheme of everything. I wrote a song— inspired by the plant employees of my @barilla family continuing to put the public needs ahead of their own needs and fears, but it is a message to everyone. Thank you.

Príspevok, ktorý zdieľa Mikaela Shiffrin ⛷? (@mikaelashiffrin),

Držiteľka dvoch zlatých olympijských medailí sa vo vo svojo vyhlásení prihovorila aj zástupcom všetkých zložiek pracujúcich, ktoré sú nevyhnutné pre obyvateľstvo v krízových časoch. Vyzdvihla najmä lekárov a zdravotné sestry. "Každý deň sme svedkami neuveriteľných skutkov láskavosti a nesebeckosti. Lekári a zdravotné sestry pomáhajú chorým na koronavírus, ale aj tým, ktorých problémy primárne nesúvisia s touto infekčnou nákazou. Tisíce zdravotníckych pracovníkov sa vrátili z dôchodku, aby mohli pomôcť. Mnoho je aj tých, ktorí testujú vakcíny v súvislosti s koronavírusom, ale aj inými chorobami. Zabudnúť netreba na hasičov a policajtov a ďalších pracovníkov verejnej správy, ktorí nám všetkým pomáhajú doma a tiež na príslušníkov ozbrojených síl v zahraničí, ktorí sa nemôž vrátiť do svojich domovov," vyznala sa Shiffrinová.

Držiteľka 66 víťazstiev v pretekoch Svetového pohára aktuálnu sezónu ukončila po smutnej absencii na súťažných svahoch bez zisku krištáľového glóbusu. Jej bilancia je aj tak pozoruhodná - druhé miesto (celkové hodnotenie SP), 2. (slalom), 3. (obrovský slalom), 5. (zjazd) a 7. (super G). Skrátená sezóna zasiahla aj ambície Slovenky Petry Vlhovej na veľký glóbus. Napokon sa však premietla do zisku dvoch malých glóbusov - za slalom a paralelný slalom. Ambiciózna Liptáčka sa stala vôbec prvou slovenskou lyžiarkou v histórii, ktorej sa to podarilo vo Svetovom pohári.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora