Lyžovanie - 05.12.2020 17:16

Adam Žampa v Taliansku s najlepším výsledkom v obrovskom slalome v kariére

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Slovenský reprezentant Adam Žampa dosiahol v sobotňajšom obrovskom slalome v talianskom stredisku Santa Caterina Valfurva najlepší kariérny výsledok v tejto disciplíne v pretekoch Svetového pohára. Tridsaťročný Kežmarčan skončil na 7. mieste, keď za víťazným Chorvátom Filipom Zubčičom zaostal o 1,15 s.

Doterajším maximom Adama Žampu v "obráku" vo SP bola 9. pozícia v rakúskom Söldene ešte spred ôsmich rokov. V alpskej kombinácii bol v Kitzbüheli v rokoch 2015 a 2016 na siedmom, resp. piatom mieste.

V sobotu predviedol dve vyrovnané kolá a z 13. pozície po prvej jazde sa v 2. kole treťou najrýchlejšou jazdou posunul o šesť priečok vyššie. Zabodoval aj v druhom obrovskom slalome nového ročníka SP 2020/2021 - k trom "októbrovým" bodom zo Söldenu si tentoraz pripísal omnoho väčšiu porciu v podobe 36 bodov.

V "elitnej tridsiatke" bol aj Adamov brat Andreas. V 2. kole mal 13. najlepší čas a posunul sa tak z 30. na 24. priečku, za ktorú získal do tohtosezónneho hodnotenia SP premiérových sedem bodov.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: Adam Žampa