Lyžovanie - 06.12.2021 08:00

Goggiová žiarila, muži odchádzajú z Ameriky nešťastní

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: jojšport

Talianska lyžiarka Sofia Goggiová žiarila víkendovým podujatiam Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní.

V kanadskom stredisku Lake Louise triumfovala v piatok a sobotu v zjazdoch a v nedeľu vyhrala aj úvodný super-G sezóny. Dosiahla tak už svoje 14. víťazstvo v prestížnom seriáli, z toho štvrté v super-G. Druhá skončila Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, tretia Rakúšanka Mirjam Puchnerová.

„Dnes je neuveriteľný deň. Bola to pre mňa výzva, v minulej sezóne som sa nevedela po zjazdoch správne nastaviť na super-G. Som šťastná, že to teraz vyšlo. Zo všetkých troch víkendových triumfov je tento najkrajší,“ povedala pre ORF.

Američanka Mikaela Shiffrinová zvýšila svoj náskok pred Petrou Vlhovou v celkovom hodnotení Svetového pohára, keď sa v Super G umiestnila na šiestej priečke a má k dobru 65 bodov. Vlhová sa ako obhajkyňa veľkého glóbusu v tejto olympijskej sezóne sústreďuje len na vybrané preteky a disciplíny. 

Celkové poradie SP (po 8 z 37 súťaží):
1. Shiffrinová 405 b., 2. Petra VLHOVÁ (SR) 340, 3. Goggiová (Tal.) 315, 4. Andreja Slokarová (Slovin.) 210, 5. Lena Dürrová (Nem.) 201, 6. Gutová-Behramiová 198

Zjazdu mužov  sme sa pre silný vietor nedočkali

Organizátori nedeľného zjazdu mužov Svetového pohára v americkom Beaver Creeku boli nútení zrušiť preteky pre silný nárazový vietor. Ako sme videli v televízii JOJŠPORT, pôvodne plánovaný štart na 20.00 SEČ niekoľkokrát preložili, no poveternostné podmienky sa vôbec nelepšili. 

Pri mužských disciplínach nešlo o prvé zrušenie pretekov v tomto ročníku. Zjazd sa totiž neuskutočnil ani 26. novembra v Lake Louise pre husté sneženie a ani Super G. V Severnej Amerike tak zjazdári absolvovali iba štyri z pôvodne naplánovaných šiestich súťaží v rýchlostných disciplínach.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora