Petra Vlhová - 29.12.2018 12:37

Vlhová druhá po prvom kole slalomu v Semmeringu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenke Petre Vlhovej patrí druhé miesto po odjazdení elitnej tridsiatky 1. kola sobotňajšieho slalomu žien v rámci Svetového pohára v alpských lyžiarskych disciplínach v rakúskom Semmeringu. Vlhová dosiahla výsledný čas 50,13 s a po polovici pretekov zaostáva o 48 sekúnd za líderkou a svojou veľkou rivalkou Mikaelou Shiffrinovou z USA. Tretia pozícia patrí Švédke Fride Hansdotterovej, ktorá za priebežnou líderkou zaostáva o 53 s, na druhú Vlhovú stráca 5 s. V 2. kole sobotňajšieho slalomu sa nepredstavia favoritky na popredné pozície Rakúšanka Bernadette Schildová a Nórka Nina Haverová-Lösethová, ktoré nedokončili úvodné kolo.

"Prvé kolo nebolo zlé, ale ani najlepšie. Od začiatku som nechytila rytmus a trochu som trápila. Potom som sa snažila ho chytiť. V úvode som stratila nejaký čas a aj v ďalších pasážach som zaostávala. Odstup 48 stotín je už celkom veľký, v druhej jazde sa budem snažiť zlepšiť úseky, na ktorých som strácala," povedala pre agentúru SITA 23-ročná Liptáčka.

Prvé kolo na Zauberbergu ešte pokračuje pretekárkami s vyššími štartovnými číslami, tie by však už nemali prehovoriť do poradia na najvyšších priečkach. Druhé kolo s tridsiatkou najlepších príde na rad o 13.30 h.

Vlhová sa v piatok v Semmeringu zaskvela suverénnym triumfom v obrovskom slalome, ktorý bol jej prvý v kariére v tejto najtechnickejšej disciplíne zjazdového lyžovania. Zverenkyňa Livia Magoniho sa stala vôbec prvou slovenskou lyžiarkou v histórii, ktorý zvíťazila v obrovskom slalome a počtom triumfov vo Svetovom pohári (5) sa vyrovnala svojej krajanke a kamarátke Veronike Velez-Zuzulovej.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní - Semmering (Rak.) - sobota:

Slalom žien - 1. kolo /po odjazdení elitnej tridsiatky/: 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 49,64 s, 2. Petra Vlhová (SR) +0,48, 3. Frida Hansdotterová (Švéd.) +0,53, 4. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,96, 5. Anna Swennová-Larssonová (Švéd.) +1,04, 6. Katharina Liensbergerová (Rak.) +1,17