Petra Vlhová - 21.10.2019 21:55

Vlhová so Žampovcami sa prihlásia z prvého štartu v sezóne

Zdroj: huste/sita

Posledný októbrový víkend sa v rakúskom Söldene tradične roztáča kolotoč Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní. Výnimkou nebude ani nadchádzajúca sezóna 2019/2020. Tradičná ľadovcová ouvertúra v obrovskom slalome v dňoch 26. a 27. októbra bude aj so Slovákmi Petrou Vlhovou, resp. Adamom a Andreasom Žampovcami. V sobotu sa na ľadovci Rettenbach vo vyše trojtisícovej nadmorskej výške predstavia ženy a o deň neskôr muži.

"Príprava svahu nám trvala dlho, ale počasie nám pomohlo. Mali sme dostatočné teploty na výrobu snehu a podmienky na tréning sú skvelé. V poslednom týždni budeme pracovať na tom, aby sme vytvorili rovnako kvalitné podmienky aj počas víkendových pretekov," uviedol traťový šéf v Söldene Isidor Grüner. "Vďaka veľkej nadmorskej výške ľadovec Rettenbach poskytuje dobré snehové podmienky aj v tomto skorom štádiu sezóny," pripomína portál FIS.

Vlani sa Petre Vlhovej v Söldene nepodarilo prísť do cieľa 2. kola, ale neskôr v obrovskom slalome v sezóne 2018/2019 excelovala. Vyhrala troje preteky Svetového pohára a stala sa aj majsterkou sveta v Aare. Aktuálne by sa v predsunutom úvode sezóny mala predstaviť po šiesty raz. Mužské preteky v obrovskom slalome sa vlani v Söldene pre silný vietor a množstvo nového snehu neuskutočnili. Adam Žampa by sa tam mal tento rok postaviť na štart siedmykrát.

"V novej sezóne sa chcem koncentrovať na slalom a obrovský slalom a tiež na paralelné verzie oboch týchto disciplín. Na preteky v Söldene som sa pripravoval posledný týždeň aj priamo v dejisku pretekov, kde sme mali veľmi dobré podmienky. Podarilo sa nám vybaviť perfektný tréning na pretekovom kopci, čo sa stalo prvýkrát v histórii," informoval Adam Žampa.