Petra Vlhová - 17.12.2019 14:29

Vlhová: TOHTO sa už neviem dočkať!

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita, huste.tv

Slovenská reprezentantka Petra Vlhová obsadila 4. miesto v utorkovom obrovskom slalome žien Svetového pohára vo francúzskom Courcheveli. Na rovnakej pozícii bola Slovenka aj po prvom kole. Víťazstvo si vyjazdila Talianka Federica Brignoneová, druhá skončila líderka po 1. kole Nórka Mina Fürst Holtmannová (+0,04 s) a tretia Švajčiarka Wendy Holdenerová (+0,44). Pre Taliansko je to v Courcheveli prvý triumf v histórii obrovského slalomu.

Totožný čas ako Vlhová dosiahla aj Nemka Viktoria Rebensburgová, obe od pódia delili iba štyri stotiny sekundy s odstupom 0,48 s na víťazku. Veľkým prekvapením je až 17. priečka Američanky Mikaely Shiffrinovej, ktorá bola po prvom kole devätnásta. "Je to super, ale chcela som viac, v záverečnej rovinke som urobila veľkú chybu," vzdychla si po pretekoch Petra. 

"Pocity nie sú najlepšie, keďže štvrté miesto je také trochu horšie. Mám však ďalšie body. Robila som asi veľa chýb - najmä na rovine pred cieľom - a to ma stálo pódium. Chcela som sa naň dostať, ale bohužiaľ. Niekoľko brán som šla na rovine neskoro, na strmine by som stratila menej. Som spokojná, každý obrovský slalom sa posúvam vyššie. Je to super, ale chcela som viac. Už ani neviem povedať, ako sa cítim. Zase som trochu ochorela. Snažím sa to brať pozitívne, pretože vždy počas choroby alebo zranenia jazdím rýchlo," povedal Vlhová a s úsmevom dodala: "Možno si tú chorobu aj nechám. Môj hlas je trochu iný a ani noha nie je v poriadku. Už sa nemôžem dočkať konca roka."

Dvadsaťštyriročná Liptáčka Vlhová sa v prvom kole obrovského slalomu predstavila so štartovým číslom sedem a na trati neurobila vážnejšiu chybu. Po svojej jazde sa zaradila na tretiu priečku, neskôr sa pred ňu dostala aj Mina Fürst Holtmannová. Vlhová ako úradujúca majsterka sveta v tejto disciplíne mala pred druhým kolom dobrú šancu na tohtosezónne maximum v obrovskom slalome SP, keďže v závere októbra bola v rakúskom Söldene štrnásta a koncom novembra v americkom Killingtone šiesta. V druhej jazde tiež nespravila výrazný omyl a udržala si štvrtú priečku. V minulosti sa Vlhová dostala v Courcheveli na pódium dvakrát, v decembri 2017 tam bola druhá v paralelnom slalome a o rok neskôr tiež druhá v slalome.

Vlhová bola s prvým kolom spokojná. "Ešte si pozrieme video a možno by som mohla zlepšiť vrchnú časť. V dolnej som nešla zle, je to celkom fajn. Podmienky sú všelijaké, je totiž dosť teplo. Uvidíme, aké druhé kolo postaví tréner Shiffrinovej. Moja noha je na tom podobne ako v predchádzajúcich dňoch. Trochu ju cítim, ale snažím sa to nevnímať. Snažím sa ísť naplno a vydať zo seba maximum," uviedla Petra Vlhová po 1. kole.

Talianka Brignoneová sa utorkovým triumfom dostala na čelo hodnotenia disciplíny a na druhú priečku poskočila Holtmannová, obe sa dostali pred Talianku Martu Bassinovú. Shiffrinová je v poradí obrovského slalomu štvrtá a Petra Vlhová siedma spolu s Holdenerovou. V celkovom poradí SP je stále líderkou Američanka Shiffrinová o 165 bodov pred Brignoneovou, Vlhová sa udržala na 4. mieste.

Svetový pohár v zjazdovom lyžovaní 2019/2020 - Courchevel (Fr.) - utorok:
Obrovský slalom žien (1. + 2. kolo): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 2:12,59 min, 2. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) +0,04 s, 3. Wendy Holdenerová (Švaj.) +0,44, 4. Petra Vlhová (SR) a Viktoria Rebensburgová (Nem.) +0,48, 6. Sara Hectorová (Švéd.) +0,59, ... 17. Mikaela Shiffrinová (USA) +1,65

Poradie SP v hodnotení obrovského slalomu (po 3 z 9 pretekov): 1. Federica Brignoneová (Tal.) 225 bodov, 2. Mina Fürst Holtmannová (Nór.) 159, 3. Marta Bassinová (Tal.) 158, 4. Mikaela Shiffrinová (USA) 154, 5. Tessa Worleyoá (Fr.) 129, 6. Alice Robinsonová (N. Zél.) 126, 7. Petra Vlhová (SR) a Wendy Holdenerová (Švaj.) po 108

Poradie vo Svetovom pohári (po 10 zo 41 pretekov): 1. Mikaela Shiffrinová (USA) 546 bodov, 2. Federica Brignoneová (Tal.) 381, 3. Viktoria Rebensburgová (Nem.) 311, 4. Petra Vlhová (SR) 288, 5. Corinne Suterová 225, 6. Wendy Holdenerová (obe Švaj.) 221

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora