Petra Vlhová - 06.08.2020 15:55

Báli sa divákov : Vlhová sa musí baliť skôr

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Nová sezóna Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní sa začne o týždeň skôr ako bolo vopred plánované. Miesto a druh pretekov sa nezmenia, čiže rakúsky Sölden bude počas víkendu 17.- 18. októbra dejiskom úvodného obrovského slalomu žien a mužov SP 2020/2021. Pôvodne sa oboje preteky mali konať 24. a 25. októbra. So zmenou dátumu súhlasili aj predstavitelia Medzinárodnej lyžiarskej federácie (FIS), resp. hlavný televízny partner v Rakúsku ORF.

Rakúšania sa rozhodli vyhnúť návalu turistov a vyhradiť známe lyžiarske stredisko pod ľadovcom Rettenbach výlučne pre účely pretekov Svetového pohára. Ide aj o prevenciu pred koronavírusom, lebo čím menej ľudí bude prítomných, tým menšie bude riziko nákazy. V sobotu 17. 10. sa v Söldene predstavia ženy a v nedeľu 18. 10. muži. Úvodné preteky v sezóne má v pláne absolvovať aj úradujúca majsterka sveta v obrovskom slalome Petra Vlhová.

"Urobili sme toto opatrenia, aby sme sa vyhli veľkému počtu ľudí na pretekoch. Ide o prevenciu, budeme sa riadiť aktuálnym vývojom situácie s koronavírusom. Naším cieľom je vytvoriť čo najlepšie a najbezpečnejšie podmienky pre všetkých účastníkov pretekov," vyhlásili predstavitelia Rakúskeho lyžiarskeho zväzu.

Záver minulej lyžiarskej sezóny už bol poznačený šírením koronavírusu a posledné dvoje preteky mužov aj žien vrátane spoločného finálového týždňa Svetového pohára v Cortine d'Ampezzo sa neuskutočnil. Obhajcami veľkých krištáľových glóbusov sú Nór Aleksander Aamodt Kilde a Talianka Federica Brignoneová, malé glóbusy za obrovský slalom sa budú snažiť opätovne získať Nór Henrik Kristoffersen a už spomenutá Brignoneová. Slovenka Petra Vlhová skončila v boji o veľký glóbus tretia, v hodnotení obrovského slalomu bola druhá, ale na konto si pripísala prvé dva kariérne malé glóbusy za slalom a paralelné disciplíny.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora