Petra Vlhová - 20.08.2020 17:54

Prečo Vlhová nepoletí cez Atlantik?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Ešte v máji sme informovali o programe Petry Vlhovej takto. Dnes máme novšie informácie. Seriál Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní v sezóne 2020/2021 vôbec nezavíta do Severnej Ameriky. Medzinárodná lyžiarska federácia (FIS) totiž vo štvrtok informovala, že v súvislosti s pandémiou koronavírus a problémov s cestovaním sa v USA a Kanade jazdiť nebude. Verdikt FIS padol po debatách so zástupcami lyžiarskych asociácií v Kanade a USA.

Ženské súťaže tak musí oželieť americký Killington a kanadské stredisko Lake Louise, muži sa nepredstavia v coloradskom Beaver Creeku ani v Lake Louise. Všetky tieto lokality sa vrátia do programu SP v ďalšom ročníku. Nová sezóna SP sa začne už 17. a 18. októbra obrovským slalom mužov aj žien v rakúskom Söldene, v novembri pribudla do kalendára nová zastávka - 13. a 14. novembra sa v rakúskom rezorte Lech/Zürs uskutočnia paralelné súťaže.

V porovnaní s pôvodným plánom do programu SP pribudli dve súťaže mužov vo francúzskom Val d'Isére, kde sa 5. a 6. decembra uskutočnia obrovské slalomy a o týždeň neskôr zjazd a super G. Ženy sa v porovnaní s predchádzajúcim plánom predstavia v úvode decembra v zjazde vo švajčiarskom St. Moritzi a v decembri bude francúzsky Courchevel hostiť dve súťaže v technických disciplínach. Všetky zmeny ešte musí odobriť v úvode októbra Rada FIS.

Súčasťou kalendára SP v sezóne 2020/2021 je aj slovenské stredisko Jasná, v ktorom sa 6. a 7. marca 2021 uskutočnia slalom a obrovský slalom žien. V uplynulej sezóne Slovenka Petra Vlhová obsadil v celkovom hodnotení SP tretiu priečku a získala dva malé glóbusy sa prvenstvá v hodnoteniach slalomu a paralelných disciplín.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora