Petra Vlhová - 20.11.2020 11:15

Vlhovej v Levi odpadli švédske súperky. TOTO je dôvod

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Prvé dva ženské slalomy nového ročníka Svetového pohára v alpskom lyžovaní budú počas víkendu vo fínskom Levi (21. - 22. 11.) bez švédskej účasti. Tréner švédskeho tímu Christian Thoma mal pozitívny test na koronavírus a kompletná výprava sa po príchode do Levi ocitla v karanténe. Informoval o tom hovorca švédskeho tímu.

 "Tréner mal pozitívny test na prítomnosť koronavírusu po príchode do Fínska. Zdravotné oddelenie v lyžiarskom stredisku v Laponsku sa potom rozhodlo izolovať všetkých členov tímu. Žiadny iný člen nášho tímu nemal pozitívny test," citovali viaceré zdroje tímového manažéra Švédov Tommyho Eliassona Wintera

Neúčasť švédsky reprezentantiek v Levi znamená, že Slovenke Petre Vlhovej odpadla nebezpečná súperka Anna Swennová Larssonová, ktorej momentálne patrí piata priečka v slalomovom renkingu v nasadzovaní na preteky. Druhou najlepšou Švédkou momentálne je Magdalena Fjällströmová na 33. mieste.

Vlhová sa spolu so svojim tímom presunula do Levi zo strediska Suomo, kde v posledných týždňoch trénovala. Po úvodných slalomoch v Levi na 25-ročnú Slovenku čaká presun do Rakúska, kde bude vo štvrtok 26. novembra pokračovať Svetový pohár pretekmi v paralelnom slalome. Vlhová je obhajkyňa malých glóbusov za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári v slalome aj paralelných discipplínach.

"Petra včera absolvovala posledný slalomový tréning. Bola to dobrá skúška. Všetci sme sústredení a dobre pripravení. Po príchode do Levi nás čaká testovanie na COVID-19 a potom sa Petra presunie do svojej hotelovej izbe, ktorú poriadne vydezinfikujeme. V rámci prísnych podmienok sa počas celého víkendu bude Petra presúvať iba medzi hotelovou izbou, telocvičňou a súťažným svahom. Musíme si dať pozor, aby bola čo najviac izolovaná. Čaká nás dôležitý týždeň s možnosťou zisku 300 bodov do Svetového pohára," uviedol tréner Livio Magoni pre slovenské médiá.

Prvé kolá ženských slalomov v Levi sa začnú po oba dni o 10.15 h SEČ, druhé kolá prídu na rad o 13.15 h. Víťazstvo spred roka obhajuje Američanka Mikaela Shiffrinová, ktorá by sa mala za polárnym kruhom vo Svetovom pohári predstaviť prvýkrát po dlhšej prestávke. Shiffrinová v minulosti až štyrikrát vyhrala slalom SP žien v Levi (2013, 2016, 2018, 2019), v roku 2017 jej ďalší triumf prekazila práve Vlhová.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora