Petra Vlhová - 08.01.2021 14:49

VIDEO: Čo povedala Vlhová po tréningoch, kde predbehla špecialistky?

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita/huste

Po prvom tréningu na sobotňajší zjazd Svetového pohára v rakúskom stredisku St. Anton sme slovenskú lyžiarku Petru Vlhovú chválili za solídnu jazdu, keď prišla s najnižším odstupom v sezóne. V dnešnom druhom tréningu to ešte vylepšila!
Za najrýchlejšou Češkou Ester Ledeckou zaostala v piatok iba o 1,14 sekundy a za Vlhovou zostali viaceré špecialistky na zjazd - 
Talianka Elena Curtoniová, Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová či Rakúšanka Ramona Siebenhoferová.

Zjazd žien je v sobotu na programe o 11.45 h, v nedeľu sa v St. Antone pôjde super-G (11.30).

ŠTVRTOK

Prvý meraný tréning pred pretekmi Svetového pohára v zjazde žien v rakúskom St. Antone mal až dve víťazky. Navlas rovnaký čas 1:25,80 min dosiahli Rakúšanka Tamara Tipplerová a Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová. S odstupom 20 stotín sekundy skončila tretia Rakúšanka Nina Ortliebová. Skvelý výkon podala Slovenka Petra Vlhová, ktorá skončila šestnásta s odstupom 1,25 s. Rovnaký čas mala v cieli aj špecialistka na rýchlostné disciplíny Češka Ester Ledecká, ktorá je aktuálne líderka hodnotenia SP v super G. Vlhová je zasa vedúca žena celkového poradia SP.

Víťazka nedávneho slalomu v Záhrebe dosiaľ v tejto sezóne vo dvoch zjazdoch SP nazbierala len 5 bodov za jedno 26. miesto vo Val d'Isere. Po sérii skvelých výsledkov v technických disciplínach na sklonku minulého roka skonštatovala, že potrebuje získať väčšiu súťažnú prax na dlhých lyžiach, resp. lepšie precítiť rýchlosť. Výsledok prvého tréningu zo St. Antonu naznačuje, že je na dobrej ceste. Odstup 1,25 s za najrýchlejšou súperkou je vôbec najnižší v podaní 25-ročnej Liptáčky v tejto sezóne v zjazde. Až dosiaľ absolvovala najlepší zjazd v tréningu vo Val d'Isere, kde skončila 22. s časovým mankom 1,93 s za víťazkou.

Druhý meraný tréning pred sobotňajším zjazdom žien v St. Antone príde na rad v piatok od 11.45 h. Počas víkendu sa ženy na zjazdovke Karla Schranza najprv v sobotu predstavia v zjazde a v nedeľu v super G.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora