Petra Vlhová - 16.01.2021 15:04

Vlhová na ľadovom obrovskom slalome štvrtá

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv/rtvs

Slovenská lyžiarka Petra Vlhová obsadila 4. miesto v sobotňajšom obrovskom slalome vo slovinskej Kranjskej Gore. Po prvom kole bola tretia. Zvíťazila už po tretíkrát v sezóne v tejto disciplíne Talianka Marta Bassinová pred Francúzkou Tessou Worleyovou a Švajčiarkou Michelle Gisinovou.

Petra Vlhová vyhrala v tejto sezóne štyri preteky Svetového pohára v zjazdovom lyžovaní, ale ani raz to nebolo v obrovskom slalome. Úradujúca majsterka sveta v technicky najnáročnejšej disciplíne nezmenila túto štatistiku ani v prvom z dvoch víkendových obrovských slalomov v slovinskej Kranjskej Gore. V sobotu skončila tesne pod pódiom na 4. mieste, keď za víťaznou Taliankou Martou Bassinovou zaostala o 1,58 s.

Vlhová predviedla v 1. kole solídnu jazdu a patrila jej 3. priečka s mankom 0,51 s na Bassinovú. V 2. kole však skĺzla o jedno miesto smerom nadol. "Necítila som sa ideálne a trošku som sa trápila. Nakoniec som si to v 2. kole zhoršila o jednu pozíciu. Robila som drobné chyby od štartu až do cieľa. Postupne sa to nabaľovalo. Trať bola trošku rozbitá a ľadová. Bohužiaľ, niektoré veci, čo sa týka techniky, mi uchádzali, čo na tom ľade bolo hneď vidno," vyhlásila Vlhová v rozhovore pre RTVS.

Dvadsaťpäťročná Liptáčka je naďalej líderkou celkového poradia SP. Vďaka sobotňajším 50 bodom má momentálne na konte 749 bodov a 114-bodový náskok pred Švajčiarkou Michelle Gisinovou, ktorá v Slovinsku skončila tretia. V hodnotení obrovského slalomu patrí Vlhovej až 6. pozícia so 170 bodmi. Vedie sobotňajšia víťazka Bassinová (300).

Vlhovú čaká už v nedeľu ďalší pokus o prvý tohtosezónny triumf v obrovskom slalome. Prvé kolo v Kranjskej Gore naplánovali na 9.15 h, druhé kolo sa začne o tri hodiny neskôr. "Zajtra máme nový deň. Budem sa snažiť oddýchnuť si a uvidíme, ako to v nedeľu dopadne," doplnila slovenská reprezentantka.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora