Petra Vlhová - 18.02.2021 12:32

Stotinková bitka pre Gutovú-Behramiovú, obhajkyňa Vlhová mimo najlepšej desiatky

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv


Slovenská reprezentantka Petra Vlhová skončila dvanásta v obrovskom slalome na majstrovstvách sveta v zjazdovom lyžovaní v talianskej Cortine d'Ampezzo. Vlhová obhajovala titul svetovej šampiónky z Aare 2019, ale v Dolomitoch sa nepredstavila vo vrcholnej "obrákovej" forme.

Už po 1. kole figurovala mimo najlepšej desiatky s mankom 1,17 s na líderku Mikaelu Shiffrinovú a v druhom kole si svoju pozíciu ešte o jednu priečku zhoršila. A to aj napriek tomu, že staviteľom druhého kola bol Vlhovej tréner Livio Magoni a mala v ňom deviaty najlepší čas. Ambiciózna Slovenka v obrovskom slalome doteraz dosiahla štyri víťazstvá vo Svetovom pohári a osemkrát sa v tejto disciplíne dostala na pódium.

"Nechcem bližšie komentovať dvanáste miesto Petry Vlhovej v obrovskom slalome. Myslím si, že si to musia v tíme vyhodnotiť a oni najlepšie vedia, čo sa stalo a či mohla byť vyššie. V slalome však môže Petra opäť patriť medzi favoritky. Je to jej najsilnejšia disciplína v tejto sezóne," uviedla v štúdiu RTVS bývalá skvelá slalomárka Veronika Velez-Zuzulová.

Majsterkou sveta sa v mimoriadne dramatických pretekoch stala Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová, ktorá v súčte oboch kôl o dve stotinky sekundy zdolala Američanku Mikaelu Shiffrinovú. Z bronzového kovu sa prekvapujúco teší Rakúšanka Katharina Liensbergerová, ktorej chýbalo na zlato 9 stotín. V druhom kole na už rozbitejšej trati dosiahla vôbec najlepší čas. Gutová-Behramiová získala na MS 2021 druhú zlatú a celkovo tretiu medailu. Predtým ako najväčšia favoritka ovládla super G a bola tretia v zjazde. V súčte všetkých svetových šampionátov má 29-ročná Švajčiarka už osem medailí - dve zlaté, tri strieborné a tri bronzové.

Mikaela Shiffrinová po zlate v kombinácii a bronze v super G si v Cortine pripísala aj striebro a má teda z Cortiny medailový komplet. Pre fenomenálnu Američanku je to desiaty cenný kov z MS (6-2-2). A to má ešte Shiffrinová pred sebou slalom, kde na svetových šampionátoch neprehrala od roku 2013 a získala štyri zlaté medaily v neprerušenej sérii.

V 99-člennej štartovej listine prvého kola figurovala s číslom 55 aj ďalšia Slovenka Petra Hromcová, tá však svoju jazdu nedokončila rovnako ako ďalších 27 pretekárok.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora