Petra Vlhová - 21.02.2021 07:43

Chcela zlato, spokojná je aj so striebrom. Prehľad medailí Petry Vlhovej

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Petra Vlhová mala pred svetovým šampionátom v talianskej Cortine d'Ampezzo cieľ získať medailu. Uvedomovala si náročnosť situácie v sezóne, v ktorej dosiaľ absolvovala všetky preteky Svetového pohára aj to, že jej hlavná priorita je boj o veľký glóbus.

 Na majstrovstvách sveta súťažila v piatich individuálnych disciplínach (super G, kombinácia, paralelný obrovský slalom, obrovský slalom a slalom) a napokon sa z Talianska vracia na pár dní domov so ziskom dvoch cenných kovov. Oba sú strieborného lesku. Po alpskej kombinácii si líderka Svetového pohára vybojovala striebro aj v prestížnejšom slalome, v ktorom vylepšila svoju pozíciu spred dvoch rokov zo švédskeho Aare o jedno miesto.

"Veľmi sa teším, že som získala aj v slalome medailu. Bolo to veľmi ťažké a veľký boj v oboch kolách. Snažila som sa dať do toho maximum. Katharina (Liensbergerová - pozn.) však bola naozaj veľmi rýchla, a na ňu som dnes nestačila. Rakúšanka prišla na šampionát vo veľkej forme, ale taký je šport. Som spokojná, aj keď som chcela zlato," uviedla Petra Vlhová vo videu pre slovenské médiá z dejiska MS.

Neustále odkladanie súťaží pre nepriazeň počasia v úvodný týždeň šampionátu v talianskych Dolomitoch spôsobil, že si Vlhová nemohla odskočiť na pár dní do Jasnej, kde chcela v pokoji trénovať technické disciplíny. V závere sa už u 25-ročnej Liptáčky výrazne prihlásila o slovo únava, ale zostala sústredená do konca.

"Mám toho naozaj dosť, bola som tu dva týždne, plne koncentrovaná a snažila som sa dávať do toho všetko. V slalome už bolo veľmi teplo, čo nemám rada. Bolo náročné sústrediť sa, ale som rada, že som potvrdila medailové ambície," poznamenala zverenkyňa Livia Magoniho.

V súčte troch svetových šampionátov od roku 2017 má Vlhová na konte už šesť medailí - jedno zlato, štyri striebra a jeden bronz. Počtom medailí v historickom poradí dostihla také legendy, akými boli Švajčiarka Vreni Schneiderová a Švédka Pernilla Wibergová. Z aktívnych zjazdárok majú viac cenných kovov ako Vlhová v zbierke len fenomenálna Američanka Mikaela Shiffrinová (11) a Švajčiarka Lara Gutová-Behraimová (8). "Celý šampionát hodnotím dobre. Domov idem s dvoma medailami a dokopy už mám šesť medailí. Je to fajn. Vždy to môže byť aj lepšie, ale som veľmi šťastná. Teraz si trochu oddýchnem a potrénujem a potom ma čaká náročný záverečný mesiac vo Svetovom pohári," doplnila Petra Vlhová.

Prehľad medailí Petry Vlhovej na MS v zjazdovom lyžovaní (1-4-1):

MS 2017 St. Mortz (Švaj.) striebro v tímovej súťaži
MS 2019 v Aare (Švéd.) zlato v obrovskom slalome
MS 2019 v Aare (Švéd.) striebro v alpskej kombinácii
MS 2019 v Aare (Švéd.) bronz v slalome
MS 2021 v Cortine d'Ampezzo (Tal.) striebro v alpskej kombinácii
MS 2021 v Cortine d'Ampezzo (Tal.) striebro v slalome

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora