Petra Vlhová - 19.03.2021 21:41

Ak raz čapí, dva krištáľové glóbusy lapí

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: huste.tv

Tento slalom môže byť tým najpamätnejším nielen pre Petru Vlhovú, ale pre celý slovenský šport. Ak raz čapí, dva krištáľové glóbusy lapí.

Posledný slalom v rámci finále Svetového pohára vo švajčiarskom Lenzerheide rozhodne o majiteľovi malého glóbusu a môže rozhodnúť aj o veľkom glóbuse. Oba môžu patriť Petre Vlhovej. A to ani nemusí byť najlepšia! A to je na tom najlepšie...

Vlhová je totiž na čele priebežného poradia v slalome. Rakúšanka Katharina Liensbergerová stráca na ňu 22 bodov a Američanka Mikaela Shiffrinová 37 bodov.

Petra môže teda skončiť druhá za Rakúšankou a zaistí si malý glóbus. Slovenka bude mať štartové číslo 6 ,Liensbergerová štartuje s číslom tri a Shiffrinová s číslom 4. 

Historicky prvý zisk veľkého glóbusu za celkový triumf vo Svetovom pohári je ešte jednoduchšie získať. Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová stráca 96 bodov a v tomto slalome nebude štartovať, Preto Vlhovej stačí aj 15. miesto na nedosiahnuteľný náskok pred poslednou disciplínou - nedeľňajším obrovským slalomom.  V sobotu bude v slalome bodovať len 15 pretekárok. Také je finále. Teraz už viete všetko. Štartujeme 10:30 a fandíme...

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora