Petra Vlhová - 06.01.2022 15:00

Vlhová tretí triumf vo Flachau nepridá. TOTO je dôvod

Tomáš Magáth Autor: Tomáš Magáth | Zdroj: sita

Slovenskej lyžiarskej šampiónke Petre Vlhove vypadli z novoročného kalendára dôležité slalomové preteky. Tradičné večerné podujatie v rakúskom Flachau, plánované na utorok 11. januára so začiatkami kôl o 18.00 h. resp. 20.45 h, sa neuskutoční. Dôvodom je strmý nárast prípadov nákazy koronavírusom v spolkovej krajine Salzbursko, v neďalekom lyžiarskom stredisku Pongau zaregistrovali počas uplynulých siedmich dní až 7600 prípadov. Za preteky sa aktuálne v súčinnosti s Medzinárodnou lyžiarskou federáciou hľadá náhrada.

"Odporúčanie zdravotných úradov krajiny Salzbursko sme vzali veľmi vážne, preto sme sa rozhodli odložiť naše preteky vo Flachau. Ostatné podujatia Svetového pohára, ktoré sa uskutočnia v okolí Salzburgu v nadchádzajúcom týždni, čiže preteky zjazdárok v Zauchensee 13.- 16. januára, ako aj podujatie v snoubordingu v Bad Gasteine 11.- 12. januára, zatiaľ zostávajú v pláne so striktným konceptom prevencie voči ochoreniu COVID-19," informoval Rakúsky lyžiarsky zväz, cituje z jeho vyhlásenia portál ORF.

Víťazka štyroch z piatich tohtosezónnych slalomov SP žien Petra Vlhová sa dosiaľ vo Flachau predstavila v najtočivejšej disciplíne desaťkrát a dvakrát - v rokoch 2019 a 2020 sa stala víťazkou. Zatiaľ naposledy pred rokom skončila na trati pomenovanej po fenomenálnom Hermannovi Maierovi štvrtá, v dávnejšej minulosti tam bola aj tretia a šiesta a štyrikrát miestny slalom nedokončila.

Tomáš Magáth

Tomáš Magáth

Viac článkov od autora
Tagy: TOP huste.tv