Novinky - 12.02.2018 10:54

Vlhová si počká. Obrovský slalom žien zrušil vietor

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Po zjazde mužov padol za obeť silnému vetru v dejisku zimných olympijských hier v kórejskom Pjongčangu aj obrovský slalom žien. Slovenky Petra Vlhová, Soňa Moravčíková a Barbara Kantorová, ktoré figurujú v štartovnej listine obrovského slalomu, si teda na prvé vystúpenie na ZOH 2018 budú ešte musieť počkať. V dejisku pretekov, Centre zjazdového lyžovania Jangpchjong, v pondelok predpoludním vládol silný nárazový vietor a teplota sa pohybovala pod -15 °C.

Podľa rakúskych médií náhradný termín v pondelok neuskutočnených pretekov stanovili na štvrtok 15. februára (1. kolo o 1.30 h SEČ, 2. kolo - 5.15 h). V rovnaký deň by sa mal konať aj zjazd mužov (3.00 h SEČ). Pravda, ak dovolí počasie. Ak sa táto predpoveď naplní, na najlepšie pretekárky v technických disciplínach vrátane Petry Vlhovej čaká náročný dvojboj slalom - obrovský slalom v rozpätí 24 hodín. Slalom žien je v pôvodnom programe určený na stredu 14. februára.

"Stoja pred nami veľké výzvy, lebo už teraz sme sa dostali do časovej tiesne," referoval pretekový riaditeľ FIS Atle Skaardal. "Počasie zatiaľ vôbec nie je na našej strane. Minimálne do stredy hlásia silný vietor. Na ďalší deň by sa to však malo upokojiť, takže nás zrejme čaká superštvrtok so zjazdom mužov a ´obrákom´ žien," doplnil Skaardal podľa webu ORF.

Členka širšej špičky v obrovskom slalome Petra Vlhová mala tentoraz šťastie pri žrebe, z druhej najlepšej výkonnostnej skupiny sa jej ušlo najvýhodnejšie číslo 8. S ním na hrudi sa predstaví v 1. kole pravdepodobne teda až vo štvrtok. S jednotkou pôjde na štart talianska favoritka Federica Brignoneová, suverénna líderka Svetového pohára Američanka Mikaela Shiffrinová bude mať sedmičku.


Ďakujeme za vaše názory

Pri používaní tejto stránky dochádza k spracovaniu cookies, ktoré nám pomáhajú zvyšovať kvalitu služieb a zobrazovať relevantnú reklamu. Zobraziť viac informácií. Spracovaniu cookies zabránite zmenou nastavenia v internetovom prehliadači.