Novinky - 13.02.2018 16:11

Objatie s rodičmi a medaila na krku. Viac Nasti netreba

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita

Olympijský utorkový večer, vysvietená Medal Plaza v Pjongčangu, a v jednej z hlavných troch úloh aj slovenská biatlonistka Anastasia Kuzminová. Tento zaslúžený medailový pocit z pódia pre tri najlepšie zažila už po štvrtý raz. Ako jediná slovenská "zimná" športovkyňa. Krátko po tom, čo sa veľká strieborná "placka" za 2. miesto v stíhacích pretekoch ocitla na jej krku, už bola k dispozícii stále prítomným médiám.

"Žiarim radosťou, asi je to vidieť. Mám pocit, akoby som nanovo začala písať históriu v mojej kariére. Takpovediac z čistého listu," pohrala sa so slovíčkami prešťastná Kuzminová. Pri otázke o veľkosti medaily a jej dizajne sa ešte viac rozosmiala. "Ešte som nestihla obzrieť si ju, stále sa len dívam do kamier... Ale je zaujímavá a ťažká a sú na nej olympijské kruhy a nápis, o akú disciplínu ide. Všetko je teda tak, ako má byť."

Rada sa vrátila k tomu, čo predchádzalo šťastným okamihom s medailou na hrudi - jej parádnej pondelkovej stíhačke z 13. miesta až na výsledný strieborný stupienok. Zdôraznila, že je hrdá na to, že svoju štvrtú olympijskú medailu (druhú striebornú) získala aj pred očami svojich rodičov. "Prvý v cieli ma vystískal manžel Daniel a potom prišli na rad rodičia. V tom objatí boli aj slová radosti a šťastia. Viac nebolo treba, bolo tým povedané všetko," súkala zo seba ešte stále emóciami nabitá "strieborná" Nasťa.

Z Kuzminovej napriek jej veľkým výsledkom žiari ľudskosť a pokora možno viac ako je u vrcholových športovcov bežné. Dúkazom bola aj odpoveď na otázku, či by radšej nebrala zlato, ktoré zavesili na krk jej nemeckej súperke Laure Dahlmeierovej. "Každý si zaslúži to, čo má. Ja už mám svoje dve zlaté medaily, teraz ju dostala aj Laura. Keď sa dopraje aj ostatným športovcom, som len rada," odpovedala Kuzminová.


Ďakujeme za vaše názory