Novinky - 14.02.2018 16:47

Geniálny obrat proti hviezdnemu tímu. Skvelý gólman zdvihol zástavu

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, huste.tv

Reakcie na stredajší zápas Slovenska proti tímu Olympijských športovcov z Ruska (3:2) v rámci základnej B-skupiny turnaja hokejistov na ZOH 2018 v juhokórejskom Pjongčangu:

Branislav Konrád (brankár SR, zdroj: web IIHF): "Tréner nám pred turnajom povedal, že môžeme zdolať každého. O víťazstvá budeme bojovať, a to sme urobili aj dnes. Hrali sme v strednom pásme, blokovali sme strely. Chlapci musia mať veľa modrín. Patrí im vďaka. Snažili sme sa s pukom nevymýšľať, ale strieľať. Ak sme mali dosť, bez rozpakov sme spravili zakázané uvoľnenie. A potom sme dali nejaké góly."
Dominik Graňák (obranca SR, zdroj: web IIHF): "Spočiatku sme nekorčuľovali dobre. Po štyroch minútach sme zaostávali, no dôležité bolo, že sme zostali sústredení. Tréneri nám veľmi pomohli. Pre mnohých z nás to bol prvý zápas po dlhom čase, dokonca po dvoch týždňoch, možno to bola príčina. Možno sme v úvode boli trochu nervózni, keďže sme vedeli, koľko hviezd stojí proti nám. Po našom prvom góle sme však začali veriť, že s nimi môžeme hrať. Od polovice stretnutia sme hrali oveľa lepšie než dovtedy. Rusi mali viac príležitostí, mali puk na hokejkách a viac presiloviek, no naši hráči pre oslabenia odviedli výbornú prácu. Aj brankár bol skvelý, pomohli sme mu zablokovaním mnohých pokusov."
Iľja Kovaľčuk (útočník OŠR, zdroj: web IIHF): "Hrali sme zle, no som si istý, že sa zlepšíme. Musíme sa z tohto poučiť. V druhom zápase Slovinci zdolali Američanov, takže vieme, že je to vyrovnaná skupina a každý môže zvíťaziť nad každým. Musíme sa dobre pripraviť a zlepšiť presilovky. Utvorili sme si mnoho príležitostí, no brankár Slovenska bol výborný. Slováci boli jednoducho lepší než my."
Vladimír Országh (asistent trénera SR, zdroj: RTVS): "Mali sme zlý nástup, rýchlo sme v stretnutí prehrávali o dva góly. Neboli by sme však dobrí tréneri, keby sme neverili v obrat. Rovnako tak zmýšľali aj hráči. Nikto to nechcel zabaliť. Na týchto zimných olympijských hrách sa nechceme len zúčastniť, ale aj niečo dokázať. Dnes sme dosiahli fantastické víťazstvo, pre fanúšikov a ľudí na Slovensku. Musíme však ísť pokorne ďalej, dôležitejšie zápasy ešte prídu."
Craig Ramsay (tréner SR, zdroj: RTVS): "Bolo náročné dosiahnuť toto víťazstvo aj vzhľadom k tomu, že sme pomerne rýchlo mali dvojgólové manko proti kvalitnému tímu ako Rusko. Za stavu 0:2 zostávalo ešte veľa času do konca. Stále som zdôrazňoval, že je možné otočiť nepriaznivý vývoj. Dôležitá bola oddanosť mojich zverencov, nikto to nevzdával, chalani sa vrhali do striel a blokovali ich. Hrali ako jeden tím. Zdôrazňovali sme im, že keď si nebudú veriť, tak nemôžeme zvíťaziť. Som hrdý na mojich hráčov, môžeme byť spokojní. Je to len začiatok turnaja. Veríme, že rovnaké výkony dokážeme predviesť aj v nasledujúcich zápasoch."
Michal Hreus (bývalý reprezentant SR, zdroj: RTVS): "Začiatok duelu bol v našom podaní s priveľkým rešpektom. Ako postupne plynul čas, tak sa naši hráči výborne dostali späť do zápasu, bojovali a strelili pekné dva góly. Nemôžeme povedať, že zvíťazili nezaslúžene."


Ďakujeme za vaše názory