Huste.tv - 12.03.2018 13:13

Škriniar s ďalším ocenením. Neapolu uniká popod prsty titul

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: sita, youtube

Aj druhý tohtosezónny vzájomný duel medzi Interom Miláno a SSC Neapol v najvyššej talianskej futbalovej súťaži 2017/2018 ponúkol bezgólový rezultát. V nedeľňajšom stretnutí 28. kola Serie A boli na San Sire lepší hostia spod Vezuva, ale hernú prevahu nepretavili na zisk troch bodov. "Partenopei" tak v boji o majstrovský titul opäť zakopli, keďže minulý týždeň doma nestačili na AS Rím (2:4). V ligovej tabuľke sú druhí (70 bodov) za Juventusom Turín (71), ktorý má navyše k dobru odložený duel s Atalantou Bergamo.

V akcii boli obaja slovenskí reprezentanti - milánsky stopér Milan Škriniar odohral celý zápas, neapolský kapitán Marek Hamšík pobudol na trávniku do 70. min. "Neboli sme ďaleko od víťazstva. Mali sme naozaj dobré šance, najmä po prestávke. Z hľadiska prístupu a úsilia sme však boli lepší ako pred týždňom proti AS Rím. Či veríme v Scudetto? Samozrejme, naďalej veríme, že dokážeme byť najlepší. Ak však Juventus vyhrá všetky zvyšné stretnutia, môžeme mu akurát zatlieskať a sňať klobúk. Nie sme najbohatší klub v Taliansku, ale môžeme naňho vyvinúť tlak," povedal neapolský kouč Maurizio Sarri pri mikrofóne televíznej stanice Mediaset Premium.

Keď od redaktora dostával čoraz viac otázok smerujúcich na Juventus, nahnevaný ukončil rozhovor. "Odmietam tvrdenie, že Neapolu sa vzdialil titul. Nastúpili sme proti kvalitnému súperovi, ktorému pred sezónou prognózovali, že bude ďaleko pred nami. Pokiaľ sa ma budete ďalej pýtať na Juventus, odídem, pretože dnes hrali proti sebe Inter a Neapol. Juventus nemá s týmto zápasom nič spoločné," rozčúlene doplnil Sarri.

"Myslím si, že sme ukázali slušný výkon. Mali sme viac z hry, no nevedeli sme dať gól. Chýbal nám väčší dôraz pred bránkou, naše akcie sme nevedeli dotiahnuť do úspešného konca," povedal pre svoj web Marek Hamšík a doplnil: "Klesli sme na druhú priečku, no do konca súťaže je ešte desať kôl. V hre je tridsať bodov, všetko je možné."

Ani útočník Lorenzo Insigne si nemyslí, že Neapolčania v dueloch proti AS Rím a Interu Miláno prišli o možnosť obsadiť konečné 1. miesto. "Musíme byť pokojní, pretože na pôde ťažkého protivníka sme ukázali skvelý výkon. Vytvorili sme si mnoho príležitostí, ale musíme byť efektívnejší. Na takejto hre môžeme stavať. Musíme sa sústrediť len na naše výkony. Pokiaľ je titul matematicky na dosah, budeme bojovať so zdvihnutými hlavami," povedal 26-ročný odchovanec SSC.


Ďakujeme za vaše názory