Huste.tv - 24.03.2018 19:41

Čo sa musí stať, aby Kuzminová získala veľký glóbus? Všetko, čo potrebujete vedieť pred poslednými pretekmi

Huste.tv Autor: Huste.tv | Zdroj: huste.tv

Nasťa Kuzminová dnes získala druhý malý glóbus a má veľkú šancu získať veľký glóbus pre najlepšiu biatlonistku v ostatnej sezóne. Avšak po dlhej dobe práve dnes stratila žltý dres najlepšej pretekárky. Avšak len akosi naoko. Poďme si teda všetko vysvetliť a rozobrať.
Čo sa zajtra môže stať? Za akých okolností získa Kuzminová veľký glóbus? Tu vám ponúkame zopár čísiel, aby ste boli pripravení..
Priebežné celkové poradie vo Svetovom pohári (po 21 z 22 pretekov) je nasledovné:
1. Kaisa Mäkäräinenová (Fín.) 799 bodov,
2. Anastasia Kuzminová (SR) 794,
3. Daria Domračevová (Biel.) 744,
4. Laura Dahlmeierová (Nem.) 701,

Na programe sú posledné preteky na 12,5 km s hromadným štartom žien o 16.00h. V biatlone na rozdiel od iných zimných športov boduje 40 najlepších súťažiacich v cieli.

10. 31 20. 21 30. 11 40. 1

Čo sa stane po pretekoch? Prichádza k redukcii! Súťažiacim sa škrtajú body za najhoršie preteky.
Body získané v nich sa im odrátajú a Mäkäräinenová, ak neskončí horšie ako 26., príde o 15 bodov za 26. pozíciu v šprinte v talianskej Anterselve. Kuzminovej však odrátajú "len" 5 bodov za 36. miesto zo stíhačky v Östersunde.
Predpokladajme, že obe favoritky budú bodovať a budú v najlepšej dvadsiatke. Potom môžeme vychádzať z tohto rebríčka:
1. Anastasia Kuzminová 789 bodov
2. Kaisa Mäkäräinenová 784 bodov

Tak, a teraz čakajme a potom rátajme.

A to sme sa ešte nepustili do výpočtov, za akých okolností získa malý glóbus za hromadné preteky, kde stráca na líderku Mäkäräinenovou 40 bodov.