SBL - 21.12.2017 07:00

Karlovka zvládla súboj so Žilinou ku spokojnosti

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

19. kolo, streda 20.12.2017, 19:00
VŠEMvs Karlovka
VŠEMvs Karlovka
108:73
(31:14, 14:17, 34:21, 29:21)
PP&TV Raj Žilina
PP&TV Raj Žilina
TH: 10/7 - 16/8, Fauly: 18 - 13, Trojky: 13 - 5, Rozhodovali: Ženiš, Lamoš, Turčin

VŠEMvs Karlovka:

Abrhám 24, Hašan 19, Kuffa 15, Hlivák a Podhorský po 5 (Vido 18, Bolek 10, Kožár 6, Dobrotka a Vitek po 3)

PP&TV Raj Žilina:

Wright 25, Brown 10, Holcomb, Merešš a Rožánek po 8 (Ďurana a Ďuriš po 4, Skvašik 3)

Peter Ivanovič, tréner Karlovky: "Víťazstvo nás teší, ideme na vianočné sviatky s lepším pocitom. Viedli sme od úvodu, ale nebolo to ono. Povedali sme si, že musíme hrať agresívnejšie a rozpohybovali sme ich obranu, s tým prišli body a s nimi aj pohoda."
Dávid Abrham, hráč Karlovky: "Vedeli sme, že sa im vrátili Američania, tým vzrástla ich sila. Od úvodu sme ich do ničoho nepustili, hrali sme dobre kolektívne, posúvali si loptu, V štvrtej štvrtine nás Žilina prekvapila zónovou obranou, ale vzali sme si timeout, počúvli pokyny trénera a úspešne sme zvládli zápas."
Michal Podhorský, hráč Karlovky: "Pred zápasom som mal podvrtnutý členok, ale motivácia zahrať si proti spolurodákom zo Žiliny bola obrovská. Doktorka sa o to postarala, členok sme zatejpovali. Nečakali sme, že so Žilinou to bude taký rozdiel, sme radi víťazstvu a že je také vysoké, to je bonus. Podstatné bolo, že sme predvianočný zápas zvládli. Pred rokom sme si Vianoce pokazili prehrou s Nitrou, teraz bude aj vianočná kapustnica chutiť lepšie."
Richard Uhrina, tréner Žiliny: "Očakávali sme vyrovnanejší zápas, ale začal sa vyvíjať inak, ako sme predpokladali. Prepadali sme v obrane a nedodržiavali pokyny. Ale sme spolu len tri dni, dúfam, že si k sebe nájdeme cestu."

Roman Skvašik, hráč Žiliny: "Prišli sme silnejší ako minule, ale máme v tíme dvoch nových Američanov a nového trénera a chvíľu trvá, kým si na seba zvykneme. Sme spolu len tretí deň, robili sme veľmi veľa chýb v obrane. Povedali sme si, že ak nedostaneme viac ako 75 bodov, môžeme vyhrať. Ale rozsypali sme sa a dali stovku. Takto sa vyhrávať nedá, musíme sa zlepšiť."


Ďakujeme za vaše názory