SBL - 27.12.2017 20:00

Svit získal svetové víťazstvo na palubovke Prievidze

Huste Autor: Huste | Zdroj: huste, SBL

20. kolo, streda 27.12.2017, 18:00
BC Prievidza
BC Prievidza
67:68
(16:24, 19:14, 20:18, 12:12)
BK Iskra Svit
BK Iskra Svit
Rozhodovali: Brziak, Bara, Holländer

BC Prievidza:

Martin 21, Musil 12, Batina 10, Sitton 9, Wisseh 2 (Glasgow 5, Bílik a Smith po 3, Wisseh 2)

BK Iskra Svit:

Walton 21, Avramovič 13, Ivelja 12, Jackson 10, Lošonský 8 (Davis 3, Galata 1, Findura 0)

Maroš Helmecy, asistent trénera Prievidze: "Mrzí nás takáto prehra, hlavne keď ide o prehru v posledných sekundách. Celý zápas sme nie každú minútu plnili to, čo sme mali plniť. Nedokázali sme udržať koncentráciu celých 40 minút a urobili sme strašne veľa hrubých chýb. Posledné minúty sme dokázali zabrať aj v obrane, ale našimi chybami pri rozohrávke, alebo pri organizovaní hry či útoku sme sa dopúšťali strát. Na konci sme zafaulovali, mali sme dosť času aj dva timeouty. Chceli sme to využiť, ale súper nepremenil ani jeden trestný hod. Nedoskočili sme loptu, čo zabralo navyše tri sekundy. Tá posledná strela je vždy vabank."
Marko Batina, hráč Prievidze: "Nerozhodol koniec zápasu. Basketbal sa hrá 40 minút a my sme spravili veľmi veľa chýb. Bojovali sme, ale streľba bola zlá. Súper trestal naše chyby. Odohrali sme síce dobrý prvý polčas proti Viedni, ale v takýchto výkonoch treba pokračovať. Nemôžeme sa uspokojiť po jednom zlepšenom výkone, ale do každého zápasu nastupovať zodpovedne. Nehrali organizovanejšie, nehrali lepšie, ale predsa len niečo rozhodlo. Musíme to vyhodnotiť a nemáme veľa času, musíme sa pripraviť na Komárno."
Michal Madzin, tréner Svitu: "Extrémne náročný zápas fyzicky aj psychicky. Chcem poďakovať svojim chlapcom za to, akí sme zostali mentálne silní v ťažkých chvíľach tohto zápasu. Myslím si, že sme si zaslúžili vyhrať a sme veľmi šťastní, že sa nám to podarilo."
Pavol Lošonský, hráč Svitu: "Som veľmi rád, že sme tento zápas vyhrali. Hrali sme lepšie ako Prievidza, aj keď sme to vyslovene so šťastím dotiahli do víťazného konca."