Novinky - 07.11.2019 11:24

Slovenský pohár v basketbale čaká zmena a nový formát

Zdroj: sita/huste.tv

Rozhodujúce súboje Slovenského pohára v basketbale mužov v sezóne 2019/2020 odohrajú v pozmenenom formáte. Oproti predošlému ročníku sa záverečný turnaj neuskutoční turnajovým spôsobom od štvrťfinále, ale tzv. Final 4. Najlepšie kvarteto tímov privíta 14. - 15. februára 2020 prievidzká Niké Aréna. Oficiálne to na svojom zasadnutí schválila Hracia komisia Slovenskej basketbalovej asociácie (SBA).

Nový formát Slovenského pohára má zabrániť aj vyššiemu počtu zápasov v krátkom časovom slede. Levice museli pri svojom víťaznom ťažení v minulej sezóne zvládnuť tri zápasy v priebehu troch dní. Po novom v prípade postupu medzi elitné kvarteto odohrajú iba dve stretnutia. Štvrťfinálové zápasy sa podľa nového formátu uskutočnia po ukončení polovice základnej časti SBL, najneskôr 12. februára budúceho roka. Hrať ich bude prvých sedem tímov SBL a jeden kvalifikant z nižších súťaži.

"Chcel by som v mene SBA poďakovať zástupcovi BC Prievidza pánovi Martinovi Boškovi, že ako jediný prejavil záujem o zorganizovanie tohto basketbalového sviatku. Verím, že sme týmto rozhodnutím potešili prievidzkých divákov. Tiež dúfame, že sa postarajú o nezabudnuteľný zážitok všetkých zúčastnených a na každý zápas prídu v takom hojnom počte, na aký je prievidzská športová hala zvyknutá,“ povedal pre web basket.sk šéf Hracej Komisie SBA Tomáš Homola.

Prievidza okrem mužského Final 4 zorganizuje aj finálovú časť Slovenského pohára žien, pričom titul budú obhajovať hráčky MBK Ružomberok.