Novinky - 24.07.2020 16:51

Známy je program Fortuna ligy 2020/21!

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/fortunaliga.sk

Najvyššia slovenská futbalová súťaž potvrdila štart ročníka 2019/20 v pôvodne avizovanom termíne 8. augusta. Známe je zároveň kompletné vyžrebovanie základnej časti, ktorá bude mať plné 22-kolové trvanie a rovnaký formát, ako tomu bolo v nedávno skončenom ročníku. Osemnásť kôl sa odohrá v rámci jesennej časti, zvyšné štyri a s nimi aj nadstavba, budú nasledovať po zimnej prestávke. Do ligy sa napriek komplikáciám prihlásilo všetkých dvanásť držiteľov licencie a naďalej bude platiť, že dve mužstvá nájdu svoj "domov" v azyle. Na trenčianskej Sihoti prebiehajú intenzívne práce, no ročník AS začne v Žiline, kým Sereď bude hrávať v Zlatých Moravciach. V platnosti ostáva aj nadstavbové delenie tabuľky na skupinu o titul a o udržanie sa.

Všetci veríme, že novú sezónu nepoznačí a neovplyvní koronavírus. Do pôvodnej podoby sa tak vráti aj systém postupovania a zostupovania medzi Fortuna ligou a II. ligou. Posledný celok po nadstavbe automaticky elitnú domácu spoločnosť opúšťa a nahradený bude druholigovým víťazom. Predposledný nájde v baráži vyzývateľa v podobe druhého druholigistu. "Našou prioritou bolo zahájiť nový ročník Fortuna ligy čo možno najskôr, aby sme sa vyhli neskorým decembrovým termínom. Aj preto hneď prvý futbalový týždeň v novej sezóne bude tzv. anglický. Uplynulá sezóna bola náročná po všetkých stránkach. Dlho hovoríme, že naša liga však má drajv a atraktivitu. V súvislostiach ovplyvnených šíriacou pandémiou sa ukázalo, že má aj potrebnú silu. Verím, že v nový ročník Fortuna ligy bude opäť zaujímavý," cituje ligový web slová prezidenta Únie ligových klubov Ivana Kozáka.

Novinkou bude aj päť striedaní v rámci troch prerušení hry, ktoré si Fortunaligisti pôvodne pred reštartom neodhlasovali, no návrh FIFA na predĺženie tohto pravidla aj pre ročník 2020/21 už bol prijatý. Čo sa týka samotného programu, v prvom kole sa stretne barážou zachránená Nitra s majstrovským Slovanom a zaujímavá bude aj jedna konfrontácia celkov z minuloročnej "hornej šestky", v ktorej Michalovce privítajú Trnavu. Dunajská Streda bude v otváracom kole hostiť Sereď, Senica nastúpi proti Žiline, Ružomberok si sily zmeria s Trenčínom a Vion nastúpi doma proti Pohroniu.

Vypočujte si, ako vnímali komentátori a hlasovaním aj fanúšikovia uplynulú sezónu:

Prvé dve kolá fortunaligovej sezóny 2020/21 (hrané v jednom týždni):
1.kolo (sobota, 8. augusta)
Nitra – Slovan
Michalovce – Trnava
Zlaté Moravce – Pohronie
Ružomberok – Trenčín
Senica – Žilina
Dunajská Streda – Sereď

2.kolo (utorok, 11. augusta)
Slovan – Michalovce
Trnava – Ružomberok
Žilina – Nitra
Trenčín – Zlaté Moravce
Pohronie – Dunajská Streda
Sereď – Senica

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora