Novinky - 22.09.2021 10:03

Radványi chce vyradiť bývalý klub, Gbely útočia na tretí veľký skalp

redakcia Autor: redakcia | Zdroj: huste.tv/sita

Futbalový Slovnaft Cup pokračuje svojím tretím kolom a na troch štadiónoch to bude aj za prítomnosti našej kamery. Nejeden favorit sa už zo súťaže porúčal a v stredu o cenný skalp zabojuje Komárno, Lučenec či Gbely. Kým Novohradčanov čaká historicky prvé súťažné meranie síl s košickým FC, Gbeľania sú odhodlaní proti neďalekej Senici pripraviť už tretie prekvapenie v tejto sezóne. Špeciálnu motiváciu má aj tréner Komárna, ktorý sa postaví proti klubu, v ktorom v minulosti pôsobil ako hráč a štyri roky ho trénoval.

52-ročný dunajskostredský rodák Mikuláš Radványi so svojím KFC Komárno privíta na domácej pôde Dunajskú Stredu. "Keď nám žreb prisúdil tohto súpera, bol som naozaj rád. Bude to výborná konfrontácia aj pre mojich zverencov. Nevybehneme na trávnik so zdvihnutými rukami. Nastúpime s rešpektom, nie však odovzdane. Chceme favorita potrápiť a dosiahnuť jedno z tých prekvapení, vďaka ktorým sú poháre špecifické a príťažlivé," cituje jeho odhodlané slová agentúra SITA. Súpera pozná najlepšie zo všetkých možných a stavať chce aj na dobrej forme, keďže jeho tím z ostatných piatich duelov až štyri vyhral.

Na veľký skalp si brúsi zuby aj TJ Nafta Gbely. Že toho je tento celok schopný, ukázal už v prvý augustový deň postupom cez Spartak Myjava a v posledný augustový týždeň absolvoval úspešný penaltový rozstrel s ďalším zvučným súperom, FC Nitra. Proti štvrtoligistovi však tentoraz bude stáť účastník najvyššej súťaže a bookmakeri naňho vypisujú kurz na úrovni 13,00. Senica zatiaľ absolvovala len jeden pohárový duel a na pôde Družstevníka Radimov sa poriadne natrápila. Po bezgólovej remíze zvládla penalty.

V Novohradskej župe by sa mal hrať vyrovnanejší zápas ako v Gbeloch, ale rovnako má jasného favorita. Domáci Lučenec pôsobí v III. lige, kým FC Košice patria medzi najambicióznejších druholigistov. Východniari s doterajším priebehom ročníka úplne spokojní nie sú, ale v treťom kole Pohára si nepripúšťajú nič iné, ako postup. Prvú prekážku v podobe Fiľakova zvládli výsledkom 4:0, kým Lučenčania začínali predkolom a naposledy sa kvalitne natrápili v Badíne.

Vybrané duely Slovnaft Cupu 2021/22 sledujte v našich priamych prenosoch