Highlighty - 22.11.2018 09:00

Prvý gól Jaroša v NHL! Proti Minnesote pridal aj asistenciu

Slovenský hokejový obranca Christián Jaroš strelil v stredajšom stretnutí zámorskej NHL svoj prvý gól v súťaži. Hráč Ottawy Senators sa presadil v 52. min duelu na ľade Minnesoty Wild (4:6). Jaroš skóroval po úspešnom vhadzovaní Senators v útočnom pásme strelou švihom od modrej čiary, na ktorú nezareagoval gólman Wild Devan Dubnyk. Pre dvadsaťdvaročého obrancu to bol premiérový gól a celkovo štvrtý bod v súťaži, keďže si v zápase už skôr pripísal aj asistenciu. Jaroš doposiaľ odohral v NHL 18 stretnutí, s výnimkou dvoch bezbodových duelov všetky v aktuálnej sezóne. "Teším sa zo svojho prvého gólu v NHL. S pukom sa už cítim oveľa sebavedomejšie," uviedol Jaroš pre spravodajskú televíziu TSN.

Košický rodák svojím presným zásahom znížil stav zápasu na 3:4 z pohľadu kanadského tímu. Hoci "senátori" o 83 sekúnd neskôr vyrovnali na 4:4, nezískali ani bod. Z triumfu sa radovali Wild po góloch dvoch Ericov, Staala z 55. min a Fehra 38 sekúnd pred koncom do prázdnej bránky Ottawy. Senators pritom po II. tretine prehrávali 1:4. "Z prehry som sklamaný. Musíme sa z toho poučiť a hrať naplno celých 60 minút," dodal slovenský obranca.

Minnesota - Ottawa 6:4 (2:0, 2:1, 2:3)
Góly: 17. Greenway (Eriksson Ek, Brodin), 20. Dumba (Mikael Granlund, R. Suter), 26. E. Staal (Mikael Granlund, R. Suter), 37. Dumba (Greenway, Coyle), 55. E. Staal (Zucker), 60. Fehr (Parise, Koivu) - 33. Tierney (Bödker, JAROŠ), 41. Chabot (Z. Smith), 52. JAROŠ (Z. Smith), 53. C. White (Pyatt)
Christián Jaroš (Ottawa) 11:45 min, 1+1, +1, 1 strela, 1 "hit"