Novinky - 05.10.2020 12:56

Capitals oslávili prvé víťazstvo zverejnením klubovej hymny

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Facebook

Tretie vystúpenie v nadnárodnej IHL malo pre tím iClinic Bratislava Capitals šťastný koniec. Po vysokých prehrách so Salzburgom a Viedňou si tento raz pripísal slovenský zástupca dva body za výhru po samostatných nájazdoch nad domácim Innsbruckom. Rakúsky celok pritom ešte v rámci prvej tretiny viedol 1:0 aj 2:1, no v oboch prípadoch prišli rýchle odpovede hostí. Nasledovali dve bezgólové tretiny a po nich nájazdová lotéria, ktorú rozhodol Miloš Bubela.

Capitals sú síce naďalej na poslednom mieste ligy, no majú rovnaký počet bodov ako Féhervár a len o bod menej ako dvojica Dornbirn - Villach. Večer po zápase navyše svetu predstavili novú klubovú hymnu, ktorú odprezentoval spevák Peter Bažík. Text má na svedomí Rudolf Rusiňák a na hudobnej časti sa podieľal aj Stanislav Guláš.

"Bratislava Capitals - vždy spolu v dobrom aj v zlom, Bratislava Capitals - my máme mužstvo snov. Bratislava Capitals - tak pome go, go, Bratislava Capitals - my ideme za výhrou!" spieva sa v hymne, ktorej klip sa nahrával na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu, obsahuje niekoľko záberov z prípravy mladého klubu a pred kamerami si zatancovali Angels Cheerleaders, ktorých pôsobenie je späté s týmto klubom už od čias, menej nápadného "predchodcu" HC Bratislava.