Novinky - 21.01.2021 21:33

"Zlý muž" slovenskej dvadsiatky odchádza do zámoria

Tomáš Horváth Autor: Tomáš Horváth | Zdroj: Huste.tv/Facebook

Len včera zarezonoval v tíme iClinic Bratislava Capitals príchod bieloruskej legendy Sergeja Kosticyna, no dnes prišla ďalšia zaujímavá správa. V hlavnom meste už nebude pokračovať Maxim Čajkovič, ktorý odchádza bojovať o miesto do zámoria. Vedenie klubu však dokázalo zohnať za mladého útočníka náhradu.

Čajkovičovo meno sa prepieralo zhruba pred mesiacom v súvislosti s vyradením z kádra pred MS do 20 rokov. Následne sa však talentovaný útočník ďalej pripravoval s Capitals a naskočil aj do niekoľkých zápasov. Dnes však klub prišiel so správou, že 20-ročný hokejista odchádza do kempu Syracuse Crunch, a teda tímu, ktorý nastupuje v AHL. Počas svojho pôsobenia v Ice Hockey League odohral v bratislavskom drese 27 zápasov, pričom zaznamenal 17 bodov za 2 góly a 15 asistencií. Bol tak piatym najproduktívnejším hráčom Capitals.

Klub z hlavného mesta však na túto skutočnosť okamžite zareagoval. Zo švédskej juniorky prichádza jediného slovenského zástupcu v nadnárodnej Ice Hockey League posilniť ďalší mladík Michal Mrázik. Talentovaný útočník zaujal svojimi výkonmi na nedávnych MS do 20 rokov: „Odchod Maxima bolo nutné riešiť rýchlo, prichádza séria dôležitých zápasov pre náš tím, ktoré zohrávajú dôležitú úlohu v otázke playoff. Príchod Michala Mrázika má viacero dôvodov, jedná sa o mladého, perspektívneho hráča, ktorý sa prezentoval dobre aj na MS U20. Taktiež chceme ako klub dať šancu mladým reprezentantom zo Slovenska, túto cestu potvrdzuje aj Roman Faith, ktorý sa vracia do zostavy po ľahšom zranení a dostane priestor,“ povedal generálny riaditeľ Capitals Dušan Pašek.

Tomáš Horváth

Tomáš Horváth

Viac článkov od autora