Novinky - 14.07.2021 11:21

Na rozhodcov v IHL bude dozerať muž s 2134 zápasmi v NHL

Richard Weinfortner Autor: Richard Weinfortner | Zdroj: huste.tv/Instagram

Hokejová liga s rakúsko-maďarsko-taliansko-slovensko-česko-slovinskou účasťou sa chystá na svoju druhú sezónu pod hlavičkou stávkovej kancelárie a posily naberá na všetkých frontoch. Do súťaže sa v ročníku 2021/22 vracia Znojmo aj Ľubľana a zaujímavá akvizícia prichádza posilniť aj rozhodcovsko-disciplinárne rady. Na prácu mužov v pruhovanom bude dohliadať Kanaďan Pierre Racicot, ktorý počas svojej kariéry rozhodoval v pozícii čiarového arbitra neuveriteľných 2134 zápasov v najlepšej lige sveta.

53-ročná kanadská rozhodcovská ikona, ktorá pôsobila v NHL dlhých 28 sezón, bude v IHL pôsobiť vo funkcii supervízora, no ešte predtým by sa v niekoľkých zápasoch mal objaviť na ľadovej ploche. Rakúske prostredie pritom preňho vôbec nie je neznáme a počas leta tu pravidelne jazdil na rozhodcovské kempy, kde býval najväčšou prednášajúcou osobnosťou. "Keď som v máji končil v NHL, niekde vzadu v hlave mi prebehlo, že by som mohol definitívne skončiť práve v Rakúsku. Rád sa pokúsim odovzdať časť svojich skúseností a na túto príležitosť sa veľmi teším," citujú rakúske zdroje jeho slová.

Raciot bol pri desiatich finále bojov o Stanley Cup či na Zimných olympijských hrách 2006. Prvýkrát bol na čiare v roku 1993, naposledy v máji 2021. Začínal teda duelom, ktorý hral napríklad Hawerchuk, Mogilny, Recchi alebo Lindros a končil s partiami okolo Huberdeaua a Barkova respektíve Pointa a Hedmana. Hoci ide "len" o asistenta na čiare, v oblasti vedenia a rozhodovania hokejových zápasov je nespochybniteľnou autoritou a pri troche šťastia pri delegovaní by sa mohol predviesť aj v zápasoch iClinic Bratislavy Capitals alebo Orlov Znojmo.

Richard Weinfortner

Richard Weinfortner

Viac článkov od autora