Novinky - 12.07.2018 21:03

Slovan Bratislava krok od postupu. V moldavskej Orhei strelil štyri góly

ŠK Slovan Bratislava zvíťazil na ihrisku moldavského FC Milsami Orhei 4:2 v štvrtkovom prvom zápase 1. predkola futbalovej Európskej ligy 2018/2019. "Belasí" viedli po prvom polčase rozdielom triedy. Najprv v 10. min skóroval Moha, o dvanásť minút zdvojnásobil vedenie slovenského vicemajstra Andraž Šporar. V závere prvého dejstva Moha svojím druhým zásahom v zápase upravil na priebežných 3:0. Po zmene strán si však Slovan skomplikoval situáciu. Úradujúci víťaz Moldavského pohára v 59. min znížil zásluhou Igora Bugajeva a v 75. min skorigoval na rozdiel gólu Romeo Surdu. Posledné slovo predsa patrilo slovenskému vicemajstrovi, v 79. min prekonal vlastného brankára Artur Craciun.

Odvetný súboj s Milsami absolvujú zverenci Martina Ševelu 19. júla o 18.30 h na bratislavských Pasienkoch. V prípade, že zvládnu moldavskú úvodnú prekážku, v 2. predkole Európskej ligy si zmerajú sily s úspešnejším z dvojice medzi maltským tímom FC Balzan a azerbajdžanským mužstvom FK Kešla.

Futbalová EL 2018/2019 - 1. predkolo - prvý zápas (hrá sa na odvetu):

FC Milsami Orhei (Mold.) - ŠK Slovan Bratislava (SR) 2:4 (0:3)
Góly: 59. Bugajev, 75. Surdu - 10. a 41. Moha, 22. Šporar, 79. Craciun (vlastný), ŽK: 47. Bolohan, 49. Craciun, 60. Cojocari - 2. Holman, 55. Apau, 83. Šporar, 90.+ Nono, rozhodoval: Romanov (Ukr.)

Zostava Slovana Bratislava: Šulla - Apau, Bajrič, Božikov, Suchockij - De Kamps - Nono, Holman (68. Savičevič) - Čavrič (83. Dražič), Šporar (88. Hološko), Moha