Novinky - 08.11.2018 19:23

Ďalší cirkus Mayweathera. Jeho premiéra v MMA je zrušená

Zdroj: huste.tv/Instagram

Veľmi zvláštnym smerom sa pobral plánovaný zlatý klinec programu Rizin 14, ktorým mal byť MMA zápas medzi Floydom Mayweatherom a Tenshinom Nasukawom. Americký boxer absolvoval v Japonsku viaceré promo akcie, rokovania a tlačové konferencie. Zápas bol zaradený do programu, vzniklo k nemu aj video a fanúšikovia sa tešili na veľký súboj. Z pózy Mayweathera v zmiešaných bojových umeniach však rýchlo zišlo.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Now that I am back on U.S. soil after a long and disappointing trip to Tokyo, I now have the time to address you, my fans and the media in regard to the upcoming event on December 31st that was recently announced. First and foremost, I want it to be clear that I, Floyd Mayweather, never agreed to an official bout with Tenshin Nasukawa. In fact (with all due respect) I have never heard of him until this recent trip to Japan. Ultimately, I was asked to participate in a 9 minute exhibition of 3 rounds with an opponent selected by the "Rizen Fighting Federation". What I was originally informed of by Brent Johnson of "One Entertainment" was that this was to be an exhibition put on for a small group of wealthy spectators for a very large fee. This exhibition was previously arranged as a "Special Bout" purely for entertainment purposes with no intentions of being represented as an official fight card nor televised worldwide. Once I arrived to the press conference, my team and I were completely derailed by the new direction this event was going and we should have put a stop to it immediately. I want to sincerely apologize to my fans for the very misleading information that was announced during this press conference and I can assure you that I too was completely blindsided by the arrangements that were being made without my consent nor approval. For the sake of the several fans and attendees that flew in from all parts of the world to attend this past press conference, I was hesitant to create a huge disturbance by combating what was being said and for that I am truly sorry. I am a retired boxer that earns an unprecedented amount of money, globally, for appearances, speaking engagements and occasional small exhibitions.

Príspevok, ktorý zdieľa Floyd Mayweather (@floydmayweather),

"Chcem, aby bolo všetkým zrejmé, že som nikdy nesúhlasil s oficiálnym zápasom proti Tenshinovi Nasukawovi. Pri všetkej úcte k nemu, nikdy som o ňom nepočul. Organizátori ma oslovili s ponukou na účasť v trojkolovej exhibícii trvajúcej 9 minút proti súperovi, ktorého vyberie organizácia Rizin Fighting Federation. Nemalo však ísť o oficiálny duel," vysvetľoval po svojom návrate z Ázie. To, aký rozruch okolo toho Japonci vyrobili, ho údajne prekvapilo, ale počas všetkých akcií spojených s týmto zápasom mal byť "konšternovaný", preto veci nezarazil.

Mayweather hovorí o tom, že dohadoval uzavretú akciu, ktorú by si mohlo prísť pozrieť akurát zopár zámožnejších divákov. Organizátori ho údajne zavádzali a veci prekrútili na súčasť decembrového eventu Rizinu v 36-tisícovej hale. Rizin zatiaľ oficiálne stanovisko nevydal a názory fanúšikov sa rôznia. Mnohí sú presvedčení o tom, že Floyd si do MMA špiniť meno nepôjde a do úvahy pripadá boxerská exhibícia s niektorou hviezdou UFC (Conor McGregor alebo Chabib Nurmagomedov), prípadne veľkolepá odveta s Mannym Pacquiaom. To, že nechal zápas s Nasukawom nafúknuť do takýchto rozmerov, aby ho následne zrušil, mu mnohí zazlievajú.