Novinky - 23.01.2019 15:19

AS Monako si v Pohári spravilo hanbu. Vypadlo na štíte druholigistu

Zdroj: sita/youtube

Futbalisti AS Monako sa prekvapivo rozlúčili s účinkovaním vo Francúzskom pohári Coupe de France už v šestnásťfinále. Zverenci Thierryho Henryho nezvládli utorňajšie stretnutie a na vlastnom ihrisku podľahli druholigovému FC Metz 1:3. Monako pritom ani raz v zápase neviedlo. V 32. min otvoril skóre 22-ročný stredopoliar hostí Gauthier Hein. O sedem minút neskôr síce vyrovnal kolumbijský kanonier domáceho tímu Radamel Falcao, ale to bolo zo strany aktuálne predposledného tímu elitnej Ligue 1 všetko. Naopak, hráči druholigistu pridali v druhom polčase ďalšie dva góly.

Blízko senzácie boli futbalisti FC Séte, ktorí hrajú vo štvrtej najvyššej súťaži vo Francúzsku. Účastníkovi elitnej ligy OSC Lille podľahli iba tesne 0:1. Jediný gól strelil krátko po zmene strán Jonathan Bamba.