Novinky - 21.03.2019 13:37

Ovečkin opäť ukázal zákernú tvár

Zdroj: huste.tv/youtube

Disciplinárna komisia NHL sa zrejme bude zaoberať Alexandrom Ovečkinom. 48-gólový strelec Washingtonu Capitals nahral v zápase s Tampou Bay len jednu asistenciu, no popri tom ukázal, že mu vyhovuje aj tvrdá hra a dohrávanie súbojov. Odniesol si to obranca obranca Ryan McDonagh, ktorému ruský útočník lakťom prepočítal zuby.

Stret prišiel v úvode druhej tretiny, keď zadák Tampy vystihol prihrávku smerujúcu práve na Ovečkina. Prikrčil sa, puk vypichol a domáci hráč ho trafil lakťom do tváre. Od jednoznačne najproduktívnejšieho washingtonského hráča šlo o zákrok poriadne zbytočný, navyše Tampa Bay ponúknutú presilovú hru okamžite využila a dostala sa do vedenia 2:1. Duel nakoniec našiel svojho víťaza až v predĺžení a to v podobe lídra celej NHL. Dva body pre Floridčanov zariadil Victor Hedman.